Hektický závěr v Teplicích vyústil v remízu 2:2 | SK Slavia Praha

Hektický závěr v Teplicích vyústil v remízu 2:2

2:2
(1:0)
5. kolo, 11. 9. 2016
FK Teplice - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 42. Vondrášek, 88. Vaněček – 73. Mešanovič, 85. Mihalík<br> <b>ŽK:</b> Krob, Vachoušek - van Kessel<br> <b>Rozhodčí:</b> Královec – Moláček, Antoníček
TEPLICE - Trenér Jaroslav Šilhavý debutoval na lavičce Slavie proti Teplicím. Sešívaní sice po první půli prohrávali 0:1 a mohly je mrzet dvě velké šance Škody, ve druhé půli ale střídající hráči dokázali vývoj utkání otočit. Škoda jen, že v hektickém závěru srovnali domácí na konečných 2:2.
Sešívaní se po reprezentační pauze představili v Teplicích a utkání šestého kola bylo současně premiérou trenéra Jaroslava Šilhavého. Ten postavil do branky Jiřího Pavlenku, Jaromíra Zmrhala posunul do středu pole a na levé křídlo postavil Ruslana Mingazova.

A právě turkmenský záložník svým centrem z levé strany přichystal první nebezpečnou příležitost Slavie. Škoda udržel v 11. minutě Kroba na zádech a hlavou zakončoval, bohužel jen do tyče. Gino van Kessel sice dosáhl na dorážku, v těžké pozici ale mířil nad.

O šest minut později pak van Kessel v souboji na pravém křídle přetlačil Kroba a nacentroval před branku, kam nabíhal zcela osamocený Škoda. Tomu ale zakončení nevyšlo a přestřelil.

Do nebezpečných zakončení se ale dostávali i domácí. Jeřábek po rohu ve 20. minutě usměrnil ve skluzu míč naštěstí jen do boční sítě. O necelých 15 minut později chyběla přesnost i Hušbauerovi, jehož křížná střela z hranice vápna minula levou tyč.

Jiří Pavlenka se v poslední pětiminutovce první půle rozhodně nenudil. Nejprve musel vytáhnout pohotový zákrok proti Horově střele na bližší tyč. Teplický záložník si kličkou poradil s Delim, na slávistického gólmana už ale nestačil. O minutu později Nivaldo přiklepl míč Fillovi a ten mířil opět k pravé tyči, Pavlenka ale jeho úmysl přečetl a střelu si ohlídal.

Do třetice už tolik štěstí neměl. Vondráškovu střelu sice cestou stačil tečovat Bílek, míč ale přesto proklouzl podél pravé tyče do branky.

Slavia šla do druhé půle s jednou změnou v poli, Mingazova nahradil Mihalík. První střelu si vzápětí připsal Hušbauer, Grigara ale nepřelstil. Při následném protiútoku našel Nivaldův centr na zadní tyči Vaněčka, ten ovšem rozvlnil jen boční síť Pavenkovy branky.

Po necelé hodině hry mohl srovnat skóre Škoda, který dostihl nákop Zmrhala, střela z první mu ale nesedla a skončila nad břevnem.

Střeleckou smůlu tak muselo protrhnout duo střídajících hráčů. V 73. minutě si Mešanovič narazil s Mihalíkem, plavně skočil do vápna a hlavou míč umístil přesně k tyči. Bylo srovnáno.

Do hry se okamžitě zapojil i třetí střídající hráč. Antonín Barák nacentroval na zadní tyč, kde číhal Jaroslav Mihalík a levačkou otočil skóre utkání.

Sešívaní se ale z vedení v hektickém závěru dlouho neradovali. V 88. minutě se opřel do zakončení z levé strany Krob, do jeho střely vytrčil nohu Vaněček a překvapivou tečí tak překonal Pavlenku.

Trenér Jaroslav Šilhavý měl při střídání šťastnou ruku, právě nově příchozí trio se podílelo na obou brankách Slavie. Ty ale na výhru nestačily, a tak ve své premiéře veze z Teplic jeden bod.