0:2
(0:0)
7. kolo, 25. 9. 2016
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 62. Mešanovič, 79. Zmrhal<br> <b>ŽK:</b> Costa, Michal Kadlec, Lafata, Frýdek, Čermák <br> <b>Rozhodčí:</b> Příhoda – Nádvorník, Paták
PRAHA/LETNÁ - Ve třetím zápase v roli hlavního trenéra Slavie čekalo svěřence Jaroslava Šilhavého 286. derby pražských "S". To zvládli sešívaní výborně a po brankách Murise Mešanoviče a Jaromíra Zmrhala zvítězili 2:0!
Trenér Jaroslav Šilhavý udělal oproti zápasu s Libercem jednu změnu v sestavě. Místo Gina van Kessela nastoupil v základní sestavě Antonín Barák a Jaromír Zmrhal se ze středu posunul zpět na levé křídlo.

V úvodu zápasu byla Slavia lepším týmem a více se tlačila před bránu soupeře. Ve 31. minutě však musel kvůli zranění třísla ze hry odejít Milan Škoda, kterého nahradil Muris Mešanovič.

A právě nově příchozí útočník poprvé výrazně ohrozil branku domácích. Po centru Zmrhala z levé strany jen těsně minul. Další velkou šanci měl opět bosenský útočník. Po přihrávce Frydrycha jen těsně minul bližší tyč.

I v největší gólové příležitosti první půle měl míč na kopačce Mešanovič. V nastavení zahrál jeden z obránců Sparty rukou a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop, kterého se ujal aktivní útočník. Bohužel neproměnil, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začal opět aktivní hrou sešívaných. V 57. minutě posunul ve vápně Antonín Barák míč na Murise Mešanoviče, jehož střelu brankář Koubek vyrazil na roh.

Gólová radost tak přišla v 62. minutě po kombinaci stejné dvojice hráčů. Střela Antonína Baráka se od tyče odrazila zpět do hry, naštěstí k nabíhajícímu Mešanovičovi, který míč dorazil mezi nohama brankáře do sítě.

Poté se dostala k ohrožení branky také Sparta. Václav Kadlec vystřelil z dálky, brankář Jiří Pavlenka ovšem vytáhl výborný zákrok a míč vytěsnil.

V 79. minutě zopakoval svůj kousek z podzimního derby Jaromír Zmrhal a opět dokázal v derby vstřelit branku. Přebral od Baráka míč na vlastní polovině, vyvezl ho až do vápna Sparty a svou střelou nedal brankáři domácích šanci.

Sešívaní už si závěr 286. derby pohlídali a zvítězili 2:0!