Další tři body za tři góly! Hradec - Slavia 0:3 | SK Slavia Praha

Další tři body za tři góly! Hradec - Slavia 0:3

0:3
(0:1)
9. kolo, 15. 10. 2016
FC Hradec Králové - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 23. Škoda, 72. Zmrhal, 75. Barák<br> <b>ŽK:</b> Schwarz, Holeš - Ngadeu<br> <b>Rozhodčí:</b> Julínek – Blažek, Wilczek<br>
HRADEC KRÁLOVÉ - Sešívaní byli prvním týmem, který se představil na zrekonstruovaném stadionu v Hradci. Domácím ale slávisté radost neudělali a díky brankám Milana Škody, Jaromíra Zmrhala a Antonína Baráka si vezou domů tři body.
Trenér Jaroslav Šilhavý nezasahoval do sestavy, a tak v Hradci vyběhla stejná jedenáctka jako před reprezentační přestávkou. A sešívaní zahrozili už v první minutě utkání, kdy Mingazov usměrnil Zmrhalův centr jen těsně nad břevno.

Slávisté se snažili přelstít obranu domácího týmu a nejnebezpečnější příležitost měl Antonín Barák. Kapitán Hradce Holeš si chystal míč na střelu, sešívaní ho o něj obrali a vyrazili do brejku, na jehož konci pálil Barák na vzdálenější tyč, jeho tečované zakončení ale Ottmar stihl vyrazit.

O dvě minuty později už gólman votroků kapituloval, Hušbauerův nákop stíhal Škoda, odstavil si Chlebouna, který chtěl dát malou domů, a chladnokrevně přehodil vyběhnutého Ottmara.

A Slavia mohla vést ve 26. minutě už o dva góly. Škoda pohotově našel aktivního Antonína Baráka, který z levé strany zakončoval do prázdné, na brankové čáře ale zaskočil za Ottmara Chleboun a napravil tak své zaváhání u první branky zápasu.

Slavia v druhé polovině první půle polevila a do útoku se hnal i Hradec, Polomově hlavičce ve 30. minutě ale scházela přesnost, Vlkanovu vychytal Pavlenka, který si ohlídal i standardní situace domácích, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Slavii.

Sešívané poločasová přestávka opět nakopla, v 51. minutě propadl Barákův centr na zadní tyč, kde ho napálil do branky Michal Frydrych. Ottmar se ale bleskově přesunul a slávistického obránce vychytal. O tři minuty později nabídl Barákovi míč Škoda, mladý záložník ale mířil těsně vedle.

Na opačné straně pak musel čarovat Pavlenka, Vlkanovovu střelu ale vytěsnil na roh a poradil si i s následující hlavičkou. V 67. minutě našel Hušbauer zcela volného Frydrycha, tomu ale nesedlo zakončení na bližší tyč a těsně branku minul.

Střeleckou smůlu sešívaní opět prolomili až v 72. minutě, Hušbauer si u pravé tyče počkal na ideální moment, prostrčil míč před branku a tam ho Zmrhal usměrnil do sítě. O dvě minuty později udeřil Antonín Barák, který využil nepodařeného zpracování Holeše, obral ho o míč a levačkou propálil Ottmara.

V samém závěru mohl ještě přidat ke dvěma asistencím branku Hušbauer, Ottmar ale jeho střelu vytěsnil, a tak si Slavia odváží z Hradce tři body na výhru 3:0.

Ve středu čeká sešívané vložená dohrávka prvního kola s Brnem.