Střelecká přehlídka sešívaných. Slavia porazila Příbram 8:1 | SK Slavia Praha

Střelecká přehlídka sešívaných. Slavia porazila Příbram 8:1

1:8
(0:3)
18. kolo, 25. 2. 2017
FK VIAGEM Příbram - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky: </b>59. Divišek – 8. Škoda, 17. Sýkora, 29. Hušbauer, 55. a 73. Ngadeu, 61. Mešanovič, 79. Ngadeu (pen.), 83. Bořil<br> <b>ŽK: </b>Ayong, Rezek, Květ, Lupták, Hruška <br> <b>Rozhodčí: </b>Julínek – Moláček, Vysloužil
PŘÍBRAM/NA LITAVCE – Sešívaní přijeli na půdu poslední Příbrami s cílem získat tři body. A svého cíle dosáhli se vší parádou. Už po půli vedli o tři branky a ve druhém poločase přidali dalších pět gólů. Jan Sýkora si ke gólové hlavičce připsal tři asistence, střídající Ngadeu oslavil hattrick.
Trenér Jaroslav Šilhavý měl sice pro Příbram už k dispozici i mistra Afriky Michaela Ngadeua, proti poslednímu ligovému celku ale vyslal opět do hry sestavu se dvěma hroty a defenzivní záložník červenobílých tak začal jaro na lavičce.

Stejně jako loňské jaro ukázala Slavia, že v prvním poločase střílí v Příbrami branky ráda. V osmé minutě zápasu otevřel skóre utkání Milan Škoda. Janu Sýkorovi nevyšel první centr, vzápětí ale míč vybojoval zpět a naservíroval ho do vápna Škodovi, který z první mířil přesně na zadní tyč a vsítil svůj 11. ligový gól.

O devět minut později přesprintoval na levém křídle Luptáka Jaromír Zmrhal a přesným centrem našel na středu vápna Jana Sýkoru. Nejmenší hráč v kádru Slavie pak navýšil na 2:0 hlavou. Vzápětí pálil po Škodově nahrávce Mešanovič, jeho nebezpečnou ránu ale zblokovala obrana.

Třetí branka tak přišla ve 29. minutě. Michal Frydrych vhazoval z pravé strany a míč umístil na hlavu Milana Škody. Sešívaný útočník na hranici vápna prodloužil balon za sebe, kam nabíhal Hušbauer a pohotově ho uklidil na zadní tyč. V závěru půle pálil ze střední vzdálenosti Barák, jeho přízemní střela levačkou ale rozvlnila jen boční síť Hruškovy branky.

Tři góly ale sešívaným nestačily a střelecká přehlídka pokračovala i po přestávce. Nahrazení Milana Škody defenzivním záložníkem k otupění slávistické ofenzivy nevedlo. Michael Ngadeu se prosadil už po čtyřech minutách na hrací ploše. V 55. minutě Mešanovič vybojoval roh pro Slavii a Sýkora našel na bližší tyči kamerunského reprezentanta, který hlavou překonal Hrušku.

Domácí v 59. minutě vstřelili čestnou branku. Josef Divíšek si narazil s Rezkem a prudkou střelou do šibenice nedal Pavlenkovi šanci. Pak už ale úřadovali opět červenobílí. O dvě minuty později Jan Sýkora od pravé lajny parádně naservíroval míč na zadní tyč Murisi Mešanovičovi, který měl před sebou úplně odkrytou branku, do níž uklidil míč – 5:1.

V 73. minutě vhazoval z levé strany Flo, Michael Ngadeu si zpracoval míč, využil volného prostoru před sebou, potáhl si ho na roh vápna a střelou na zadní tyč přidal šestou branku.

Hattrick Ngadeu zkompletoval v 79. minutě. Stanislav Tecl po Barákově přihrávce neohroženě pronikal do vápna mezi obránce, Lupták si v jeho zastavení pomohl faulem a sudí ukázal na penaltu. Na ni tým vyslal Michaela Ngadeua, který nedal Hruškovi šanci a přidal svou třetí branku.

Prosadil se i další střídající hráč. Jan Bořil se na hřišti aklimatizoval velmi rychle a po minutě propálil na zadní tyči do sítě Zmrhalův centr. Sešívaní neustávali v útoku, ale Teclovu střelu už Hruška vytěsnil a Slavia tak nakonec odjíždí domů se třemi body za výhru 8:1.