Vítězství v Čelákovicích. Slavia ve finále porazila Liberec 3:0 | SK Slavia Praha

Vítězství v Čelákovicích. Slavia ve finále porazila Liberec 3:0

3:0
(1:0)
přát, 2. 7. 2016
SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec
Branky: <b>Branky:</b> 38. Buren, 55. Zmrhal, 78. Hrubý <br> <b>ŽK:</b> van Buren, Voltr - Chlumecký<br> <b>Rozhodčí:</b> Hrubeš – Koval, Vlček
ČELÁKOVICE - Stejně jako proti Prešovu, i ve finále sešívaní nastříleli svému soupeři tři branky. Skóre otevřel před poločasem van Buren a vítězství potvrdili ve druhé půli Zmrhal a Hrubý. Slavia se tak stala vítězem Ministerského poháru a v obou duelech navíc udržela čisté konto.
Sešívané čekal ve finále poháru Slovan Liberec a hrálo se 2x40 minut. Obrana Liberce slávistům dlouho vzdorovala. V první desetiminutovce zhatil gólman Hladký povedenou spolupráci Migazova s van Burenem. Turkmenský záložník našel přihrávkou za obranu rozběhnutého van Burena, ten ale nedokázal obejít vyběhnutého gólmana.

Trenér Dušan Uhrin si po prvním utkání chválil, že je tým zdravotně v pořádku. Tentokrát ale musel hned v úvodu nuceně střídat. Levana Keniu nahradil na hřišti v 10. minutě Antonín Barák. A útočné akce Slavie i nadále nekončily v brance. Mingazov po čtvrt hodině hry napálil jen bránícího hráče a Zmrhalova dorážka mířila do boční sítě branky. Po půl hodině pak po Zmrhalově přihrávce prověřil Hladkého Barák, jeho střelu z první však gólman Liberce pokryl.

Sešívaným se podařilo prosadit až těsně před přestávkou, kdy krásná spolupráce dvojice Barák – van Buren skončila za Hladkého zády. Sešívaní po autovém vhazování z levé strany podrželi míč, Barák ho prostrčil do vápna na nabíhajícího van Burena, který přesným zakončením a zadní tyč poslal Slavii do vedení.

Do druhého poločasu vstoupil nebezpečněji Liberec, Pavlenka si ale Navrátilovy nůžky ohlídal a Folprechtova dorážka z hranice vápna se do branky nevešla. V 55. minutě tak opět zaúřadoval sešívaný útok. Mick van Buren našel za obranou rozběhnutého Zmrhala, ten si zkušeně ohlídal gólmana Hladkého a navýšil skóre na 2:0 pro sešívané.

Breiteho střelu ze standardní situace vyboxoval Pavlenka, na druhé straně našel Hrubý Frydrycha, jeho hlavička ale mířila nad. Dvě minuty před koncem už byl Hrubý v roli střelce. Centr Jablonského našel před brankou právě Hrubého, který hlavou navýšil na konečných 3:0 pro Slavii. Sešívaní se tak mohli radovat z vítězství na turnaji.