2:5
(2:2)
3. kolo, 27. 8. 2016
1.FC Slovácko - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 38. Dubcová, 41. Kent – 20. Pěničková, 42. Chlastáková, 54. Kožárová, 70. Dědinová, 81. Veselá
STARÉ MĚSTO U UHERSKÉHO HRADIŠTĚ - Fotbalistky Slavie vyhrály na horké půdě Slovácka a vyhrály 5:2, přestože prohrávaly 1:2. Premiérově se prosadila Dědinová a Veselá. Svou čtvrtou branku v sezoně vstřelila Pěničková.
Slávistky si vytvořily od začátku mírnou převahu, první možnost přišla v 8. minutě, kdy po centru Bartovičové v jasné pozici přestřelila Bartoňová. Stejná hráčka vyslala na křižnou střelu, ale mezi tyče se netrefila. Do vedení jsme se dostali ve 20. minutě, po centru Bartovičové hlavou zakončovala nejlepší střelkyně Slavie Pěničková. Domácí zahrozili poprvé ve 23. minutě po nepřesné střele Fabové. Pěkný volej předvedla Kožárová, bohužel míč skončil mimo branku. V posledních minutách zápasu jsme viděli gólovou přestřelku. Ve 38. minutě Dubcová ze standardní situace zakončila přesně k tyči, bohužel Votíková se narazila o tyčku a musela být střídána. A chvíli poté jsme ztratili míč, Kent byla osamocená a z úhlu skórovala. Slávistky dvě branky nabudily a začaly se více tlačit do útoku. A po dvou minutách bylo vyrovnáno, po dlouhém pasu Necidové se k míči dostala Bartoňová, předložila Chlastákové, která zakončovala do prázdné branky. V samotném závěru nebezpečně střílela Svitková.

Ve druhém poločase domácí mohli jít do vedení, ale míč směřující do sítě vyrazila z branky vlastní hráčka Slovácka Waltrová. Rozdílovou branku jsme dali v 54. minutě, nejdříve Pěničková trefila břevno, z pokračující akce vrátila do vápna Bartoňová, kde Kožárová tečovala do sítě. V 67. minutě nás podržela Malíková, nejdříve vyrazila z úhlu střelu Kent, chytla i dorážku Fabové, která na podruhé přestřelila. V 70. minutě po rohu Svitkové skórovala Dědinová. Nepříjemnou střelou Sedlačíkové skvěle vyrazila Malíková. V 81. minutě poslala Szewieczková míč před branku a tvrdou ranou zakončila Veselá. Pak ještě šla sama na branku Kožárová, ale Bednaříková jí vychytala.