Sešívaní otočili utkání proti West Bromwich | SK Slavia Praha

Sešívaní otočili utkání proti West Bromwich

2:1
(0:1)
přát, 12. 7. 2017
SK Slavia Praha - W. B. A.
Branky: <b>Branky:</b> 51. Deli, 77. Frydrych – 26. McClean <br> <b> ŽK:</b> Dawson <br> <b> Rozhodčí:</b> Harkam – Steinacher, Höfler
KUMBERG - Sešívaní ve druhém přípravném utkání na rakouském soustředění vyzvali celek z anglické Premier League. Ve druhém poločase dokázala Slavia otočit zápas díky brankám Deliho a Frydrycha a porazila tak West Bromwich Albion 2:1.
Sešívaní se na soustředění v Rakousku utkali s desátým celkem anglické Premier League. Proti týmu West Bromwich Albion scházel trenérovi pouze Ruslan Mingazov, kterého do hry nepustila zvýšená teplota.

Červenobílí poprvé prověřili obranu soupeře v šesté minutě, Mick van Buren udělal kličku brankáři Fosterovi, měl ale obtížnou pozici k zakončení. Následně se tak po přihrávce opřel do střely Danny, mířil ale nad břevno.

Ve 13. minutě Rotaňův centr našel na zadní tyči hlavu Michala Frydrycha, jehož zakončení pohotově vytěsnil Foster. Na brankové čáře ještě o míč bojoval Milan Škoda, v souboji s obráncem ale hlavičkoval nad.

V minutě 21. měl po nahrávce od Škody zajímavou možnost Hušbauer, kterému nejprve nevyšla přihrávka do vápna. Míč se k němu však odrazil zpět a záložník Slavie se opřel do zakončení, míč ale minul zadní tyč.

Tlak sešívaných bohužel vyústil v gól soupeře, který po rohu Slavie vyrazil do rychlého protiútoku. Sudí mohl zapískat faul na Hušbauera, což však neudělal. Matt Phillips vzápětí našel podařeným pasem za obranu Jamese McCleana, který šel sám na Laštůvku. Slávistickému brankáři udělal kličku a uklidil míč do prázdné branky.

Vzápětí West Bromwich zahrozil střelou Rodrigueze, tu Laštůvka ale kryl, stejně jako další dvě zakončení McCleana. Ten poprvé pálil na bližší tyč, podruhé k němu Laštůvka vytěsnil Phillipsovu střelu a poradil si i s dorážkou soupeřova záložníka.

Do druhého poločasu soupeř protočil celou jedenáctku a trenér Šilhavý vyslal do hry čtyři čerstvé hráče. Slavia mohla velmi brzy srovnat, to když byl Altintop faulován, z čehož pramenila standardka pro Slavii. Dannyho centr propadl na zadní tyč k Součkovi, tomu ale zakončení nevyšlo.

V 51. minutě pak sešívaní srovnali na 1:1. Po centru z pravé strany vyslal míč na branku Tomáš Souček, jeho trajektorii změnil patičkou Simon Deli a vstřelil tak první branku Slavie.

Sešívaným zakončením pak často scházela přesnost a v 64. minutě je zachránilo břevno Laštůvkovy branky, které po rohovém kopu hlavičkou orazítkoval Dara O'Shea. Souček v 70. minutě připravil zajímavou možnost pro Šventa, jeho střela ale mířila nad.

Do zápasu následně naskočil uzdravený Jaromír Zmrhal a byla z toho vedoucí branka Slavie. Zmrhalovu střelu obrana zblokovala k Frydrychovi, který propálil Myhilla a navýšil na 2:1 pro sešívané.

Anglický tým už na branku Slavie nedokázal odpovědět, a tak sešívaní zvítězili 2:1. Příští utkání je čeká v Edenu – tam v neděli přivítají francouzské Nice.
2:1

Laštůvka – Frydrych, Jugas, Deli, Bořil (46. Flo) – Ngadeu (46. Souček) – van Buren (72. Zmrhal), Hušbauer (46. Ščuk), Rotaň (46. Altintop), Danny (64. Švento) – Škoda (64. Mešanovič)

W. B. A.

První poločas: Foster, Nyom, Dawson, Evans (C), Brunt, Phillips, Yacob, Livermore, McClean, Rodriguez, Rondon
Druhý poločas: Myhill, Lowe, Donnellan, O'Shea, Melbourne, Wilson, Harper, Field, Leko, Robson-Kanu, McManaman