Sešívaní otočili zápas s Karvinou | SK Slavia Praha

3:2
(1:1)
24. kolo, 13. 4. 2018, Eden
SK Slavia Praha - MFK Karviná
Branky: <b>Branky:</b> 29. a 59. Stoch, 78. Jugas - 14. Kalabiška, 87. Wágner<br> <b>Žluté karty:</b> Frydrych, Sobol - Ramirez, Hošek<br> Rozhodčí: Zelinka - Wilczek, Pospíšil<br>
Slavia přivítala ve 24. kole v Edenu Karvinou. Sešívaní sice od 14. minuty prohrávali, díky dvěma trefám Miroslava Stocha a jedné Jakuba Jugase ale zápas otočili a vyhráli 3:2.
Trenér Jindřich Trpišovský udělal oproti duelu s Brnem jedinou změnu, do zápasu nemohl naskočit vykartovaný Michael Ngadeu, místo něj hrál na postu stopera Ondřej Kúdela.

Sešívaní se dostali do první velké šance v 11. minutě. Tomáš Souček přihrál na pravou stranu na Michala Frydrycha, který našel rozeběhnutého Josefa Hušbauera. Ten vyslal nepříjemnou střelu na přední tyč, kterou brankář Le Giang s velkými obtížemi vyrazil na roh.

Hosté se dostali do vedení ve 14. minutě. Po rychlém protiútoku se na pravé straně dostal k míči Jan Kalabiška, který střelou na přední tyč otevřel skóre zápasu.

Slavia dokázala ve 29. minutě srovnat. Trefu na 1:1 zařídila slovenské dvojice Jakub Hromada – Miroslav Stoch. Prvně jmenovaný našel za obranou rozběhnutého Miňo Stocha, který překonal brankáře Karviné.

V závěru poločasu musel ze hry kvůli zranění odstoupit Milan Škoda, toho na hřišti nahradil Stanislav Tecl.

Ve 47. minutě byla Slavia blízko obratu utkání. Tomáš Souček nasměroval svou přihrávku opět na pravou stranu na Michala Frydrycha, který svým centrem orazítkoval břevno branky.

Tribuna Sever za brankou Karviné se radovala v 59. minutě. K míči se dostal Miroslav Stoch a povedenou ranou ze střední vzdálenosti nedal Le Giangovi šanci.

Do dalšího přečíslení se hnali opět sešívaní. Duo Jan Bořil a Eduard Sobol vybojovalo míč, český reprezentant se skvěle uvolnil na levé straně hřiště a pronikal do vápna, kde mu ale míč na poslední chvíli ukopl obránce.

78. minuta přinesla třetí trefu Slavie. Nejprve se do vápna dral Stanislav Tecl a jeho střelu Le Giang vytáhl na rohový kop. Rozehrávky se ujal Miroslav Stoch, po jehož centru se na malém vápně dostal k míči Jakub Jugas a prostřelil brankáře – 3:1!

Následně se radovali opět hosté. Po necelé minutě na hřišti se gólově prosadil Tomáš Wágner a snížil tak na 2:3 z pohledu hostujícího celku. Útočník hostí si naběhl na dlouhou přihrávku za obranu a sám před Ondřejem Kolářem přidal druhou trefu Karviné.

V závěru zápasu mohla Slavia přidat další trefy, měla k tomu dvě velké příležitosti. Nejprve poslal Stanislava Tecla do samostatného úniku Jan Bořil, útočníka Slavie ale vychytal Le Giang.

Ten byl úspěšný také ve druhém samostatném nájezdu sešívaných, tentokrát po akci Dannyho a přihrávce Stanislava Tecla šel sám na brankáře Eduard Sobol. Zakončení ukrajinského křídelníka ale dokázal Le Giang vyškrábnout na roh.

Slavia tak dokázala otočit duel s Karvinou a nakonec bere tři body za výhru 3:2.