Duel v Liberci gól nepřinesl | SK Slavia Praha

0:0
(0:0)
25. kolo, 22. 4. 2018, U Nisy
FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha
Branky: <p><strong>ŽK:</strong> Coufal, Folprecht, Pulkrab, Hladký - Tecl, Ngadeu, Sýkora, Danny, Hromada, Kúdela, Souček, Bořil<br> <strong>ČK:</strong> 77. Pulkrab<br> <strong>Rozhodčí</strong> Příhoda - Blažej, Horák</p>
Ve 25. kole cestovali sešívaní na sever Čech, kde se střetli se Slovanem Liberec. Utkání bylo pikantní pro realizační tým a několik hráčů, kteří dříve v Liberci působili. V bojovném utkání plném žlutých karet diváci gól neviděli.

Trenér Jindřich Trpišovský udělal proti pohárové výhře nad Mladou Boleslaví jedinou změnu v sestavě. Místo Tomáše Necida naskočil na hrotu útoku Stanislav Tecl. Na lavičce byli po zranění připraveni Jaromír Zmrhal a také Milan Škoda.

První ohrožení branky obstarali domácí, k odraženému míči se dostal Breite, jeho střela ale mířila nad. V 10. minutě založil Ondřej Kolář přesným výkopem rychlý brejk Slavie, brankář sešívaných našel přesně rozeběhnutého Stanislava Tecla, kterého ale obránce v poslední moment ubránil a míč zahrál na roh. Z následného rohu hlavičkoval Jakub Jugas do rukavic brankáře Hladkého.

Ve 32. minutě měli sešívaní dobrou příležitost na otevření skóre. Po dlouhém autu se k míči ve vápně dostal Jan Sýkora, jeho střela jen těsně minula zadní tyč branky Liberce. Těsně před koncem prvního poločasu měli sešívaní velkou příležitost. Po ponechané výhodě se ke střele dostal Josef Hušbauer a jeho rána skončila na tyči branky Liberce!

Ve druhém poločase měla Slavia více ze hry. Po pěkné akci přihrával Jan Sýkora na Per-Egila Floa, který ještě hledal před odkrytou brankou Stanislava Tecla, a ten na míč jen těsně nedosáhl. V 58. minutě se sešívaní radovali z gólu. Po rohovém kopu vracel míč před branku Stanislav Tecl a do sítě ho dopravil Michael Ngadeu. Rozhodčí ale branku pro ofsajd neuznal. Správnost jeho verdiktu potvrdil videorozhodčí.

Slávisté měli územní převahu, do velkých šancí se ale neodstávali. Na druhé straně pálil nebezpečně Potočný, který branku minul. V 77. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Matěj Pulkrab a Slavia tak dohrávala zápas v početní výhodě. Sešívaní si v závěru vytvořili několik závarů, ty ale branku nepřinesly.

V utkání viděli diváci celkem třináct žlutých branek a jednu kartu červenou. Na straně Slavie bylo potrestáno osm hráčů, pro Stanislava Tecla, Jana Sýkoru, Jakuba Hromadu a Ondřeje Kúdelu to bylo čtvrtá žlutá karta a proti Slovácku nenaskočí.

To důležité, góly, diváci v Liberci neviděli. Oba celky se tak rozešli po bodu za remízu 0:0.