Sýkora se Stochem vystřelili výhru na Dukle | SK Slavia Praha

Sýkora se Stochem vystřelili výhru na Dukle

0:2
(0:1)
28. kolo, 14. 5. 2018, Juliska
FK Dukla Praha - SK Slavia Praha
Sešívaní zvítězili na Dukle 2:0 a s armádním klubem zůstávají stále v lize neporaženi. Náskok Plzně na prvním místě tabulky navíc stáhli na pouhé čtyři body.

Sešívaní vyrukovali na Duklu v totožné sestavě, jaká nastoupila o pět dní dříve k úspěšnému finále MOL cupu, i s dvougólovým střelcem Standou Teclem na hrotu. A už v 5. minutě mohli sešívaní poprvé udeřit, když v rychlém brejku Hušbauer posunul balon nalevo na Sýkoru, jehož křížnou ránu ale ve skluzu zablokoval Jiránek.

O dalších pět minut později se už ale slávistická většina na mohutné tribuně Julisky mohla radovat. Souček vyslal dlouhým centrem po levé straně Bořila, ten poslal přízemní balon skrz celé vápno, Tecl propustil míč na Jana Sýkoru a ten tvrdou střelou na zadní tyči propálil Radu.

Hra se pak vyrovnala a o několik nebezpečných útoků se pokusili i domácí, slávistická obrana ale vždy stačila včas zasáhnout a když už se balon dostal za jejich linii, zlikvidoval šanci včasným výběhem a dobrou hrou nohama Ondra Kolář.

Ve 34. minutě se pak po kombinaci Sýkory a Zmrhala na levé straně mohl do šance ve vápně probít Tecl, nedokázal ale vyhrát přetlačovanou s Ostojićem a na balon nakonec těsně nedosáhl. O malou chvíli později náš útočník přebral Zmrhalovu kolmici na středu hřiště a mohl jej obratem poslat do samostatného úniku, přihrávku ale na poslední chvíli zablokovala obrana.

Šest minut před koncem poločasu pak Bořil vyslal po levé straně do vápna Sýkoru, na jeho prudký centr ale nedosáhli ani Tecl, ani na zadní tyči Frydrych. Ve 42. minutě pak po Stochově přihrávce natáhl z velké dálky Frydrych a rada jeho střelu jen vyrazil před sebe, k dorážce se ale nikdo ze slávistů nedostal.

V 57. minutě se po Stochově vysokém centru z rohu probojoval na zadní tyči k hlavičce Souček, svůj pokus ale opřel jen do obránce před sebou. To už na hřišti nebyl Stanislav Tecl, kterého o minutu dříve nahradil hrdina posledního zápasu s Duklou Milan Škoda.

Krátce poté dostala Slavia po Albiachově faulu na Bořila příležitost zahrávat přímý kop z 25 metrů, Stoch zkusil prostřelit zeď po zemi, ale balon zablokoval jeden z obránců stojících za ní. Na druhé straně v 63. minutě Ivan Schranz přetlačil ve vápně Jugase a dostal se ke střele z úhlu, Kolář ale stačil jeho ránu vyrazit na roh.

Hned po něm se do obrovské šance dostal Jakub Podaný, ke kterému se snesl vysoký balon na zadní tyči, záložník Dukly ale z voleje nastřelil naštěstí jen perfektně postaveného Frydrycha na brankové čáře.

V 69. minutě se pak po dlouhé době dostala do šance i Slavia a byla to velká paráda. Na skákající balon sice ve vápně nedosáhl Škoda, míč se ale dostal až k Sýkorovi, který se do něj opřel výstavními nůžkami a poslal jej zhruba metr nad břevno. Chvíli poté se do Hušbauerova centru položil hlavou Škoda a na zadní tyči se do šance dral Ngadeu, Rada ale jeho střelu dokázal vyrazit a rozhodčí navíc našemu stoperovi odmával ofsajd.

Dukla Slavii v některých pasážích přitlačila k jejímu vápnu a před sešívanými se otevírala možnost brejků. V 80. minutě vyslal střídající Danny do vápna chytře Michala Frydrycha, na jeho prudký centr ale Škoda na vzdálenější tyči nedosáhl. O minutu později se ke střele z pravé strany vápna dostal po zasekávačce sám Danny, mířil ale jen do boční sítě.

Pět minut před koncem řádné hrací doby se za nepozornou obranu domácích dostal po dlouhém balonu Milan Škoda, na jeho prudký centr ale neměl Zmrhal šanci dosáhnout. Oba týmy už v té chvíli bojovali nejen se soupeřem, ale i se silným větrem, který na otevřené Julisce nejednou změnil trajektorii balonu.

Těsně před koncem se pak po rohovém kopu Dukly dostal do šance opět na zadní tyči Podaný, který dostal prostor ke střele, z patnácti metrů ale halfvolejem Kolářovu Branku přestřelil. V nastaveném čase pak Danny vyslal do samostatného úniku Miroslava Stocha, ten se s balonem zastavil na hranici vápna a přesnou střelou k levé tyči zvýšil na dvoubrankový náskok.

Sešívaní tak porazili Duklu na jejím hřišti 2:0 a s armádním klubem stále zůstávají bez porážky. Dvě kola před koncem navíc stáhli náskok Plzně na prvním místě na čtyři body.