Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. SK Sigma Olomouc | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. SK Sigma Olomouc"

1:1
(1:1)
3. kolo, 10. 8. 2012, Multifunkční areál Eden, Praha
SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc
Branky: <b>Branky:</b> 27. Kisel – 12. Ordoš. <b>ŽK:</b> Juhar, Vošahlík – Rossi, Hubník. <b>Rozhodčí:</b> Ardeleánu – Jiřík, Pilný.
PRAHA/EDEN – Ani napotřetí nepotěšili slávisté své fanoušky vítězstvím, i když šance na otočení zápasu se Sigmou Olomouc měli. Hosté šli do vedení zásluhou Hubníka, sešívaní sice srovnali třetím gólem Karola Kisela, na obrat už ale nedosáhli.

Trenér Slavie Petr Rada udělal oproti utkání v Ostravě v sestavě jen jednu změnu. Mladíka Jaromíra Zmrhala nahradil uzdravený kapitán Lukáš Jarolím.

Do úvodní šance zápasu se tradičně dostali sešívaní. Čonkův centr tečoval Latka hlavou a k míči se u levé tyče dostal Kisel. Náš středopolař sice propálil gólmana Blahu, míč se ale zastavil před brankovou čárou. Následnou Škodovu dorážku už ale gólman Olomouce chytil.

Po dvanácti minutách hry nechali slávisté z levé strany odcentrovat Michala Hubníka, jehož přihrávka našla na zadní tyči nabíhajícího Ordoše. Ten hlavou chladnokrevně proměnil a Olomouc vedla 1:0.

Sešívaní ale nepřipustili stejný vývoj, jaký mělo utkání s Jihlavou. Hnáni fantastickými fanoušky dokázali vyrovnat ve 27. minutě. Škoda nacentroval míč z levého křídla přesně na nohu Karola Kisela a ten svým třetím gólem v sezóně s tečí jednoho z obránců dostal míč za záda gólmana Blahy.

Druhá půle začala obrovským náporem Slavie a dvěma stoprocentními gólovkami. Nejprve si ve 46. minutě narazili na velkém vápně Jarolím se Škodou, náš kapitán u pravé tyče nedokázal propálit gólmana Blahu.

O minutu později se v ještě větší šanci octl Martin Latka. Ten se dostal k hlavičce tři metry od brankové čáry, Blaha ale vytáhl další fantastický zákrok.

Slavia tlačila celou druhou půli, k velkým šancím ji ale úporně bránící Olomouc nepustila. Jediná výjimka přišla v 79. minutě, kdy se do centru z pravé strany položil ve skluzu Milan Škoda a jen těsně minul tyč olomoucké branky.

Sigma nakonec remízu udržela až do devadesáté minuty, Slavia má třetí remízu ze tří zápasů. Příští týden se představí na půdě Mladé Boleslavi.