Cesta Ligou mistrů v play off končí | SK Slavia Praha

0:0
(0:0)
Pohár, 23. 8. 2017, Eden Arena
SK Slavia Praha - APOEL FC
Branky: <b>ŽK:</b> Hušbauer, Mešanovič, Souček – Ebecilio, Camargo <b>Rozhodčí:</b> Mažić - Ristić, Djurdjević
PRAHA/EDEN - Slavia remizovala v odvetě play-off Ligy mistrů s APOELem 0:0 a po prohře 0:2 na Kypru si základní skupinu Ligy mistrů nezahraje. Sešívané, kteří se museli obejít bez nemocného kapitána Škody, tak čeká účast v základní skupině Evropské ligy.
První rána postihla slávisty tentokrát ještě dříve, než zápas začal. Po rozcvičce totiž ze sestavy vypadl kapitán Milan Škoda, kterého nakonec do utkání nepustila viróza, a na poslední chvíli ho v útoku nahradil Mick van Buren. Kapitánskou pásku si navlékl Josef Hušbauer.

Sešívaní ale i bez Škody zatlačili soupeře od samého začátku. Už ve 2. minutě zahrával Rotaň pod freneticky fandící severní tribunou rohový kop, na balon si ve vápně naskočil Frydrych a jeho hlavičku musel zpod břevna vyškrábnout gólman Waterman.

Střela Moraise nad naši branku, která přišla po Aloneftisově centru v 10. minutě, byla nakonec jediným pokusem hostů v celém zápase.

Slavia ale tlačila a hostům zatrnulo, když v 11. minutě napřáhl z velkého vápna Stoch, přízemní střela slovenského záložníka ale těsně minula levou tyč.

První půlka se hrála prakticky výhradně před brankou hostů, k další velké šanci se ale domácí propracovali až po půlhodině hry. To poslal do vápna APOELu ostrý centr Bořil a van Burenova hlavička skončila nad Watermanovým břevnem.

Pět minut před půlí se pak asi v největší šanci zápasu octl Danny, ke kterému prodloužil Stochův centr Souček, portugalský záložník ale míč z voleje napálil na malém vápně jen metr nad břevno.

Do druhé půle musel trenér Šilhavý opět měnit sestavu. Namísto Stocha, který v závěru prvního dějství špatně došlápl a odkulhal s pohmožděným kotníkem, nastoupil Jaromír Zmrhal.

Slávistický tlak pomalu slábl, hráči Apoelu při každé příležitosti natahovali čas, a ani příchody Mešanoviče se Sýkorou v průběhu druhé půle nepomohly sešívaným vytvořit si větší množství šancí.

V 52. minutě se ovšem v podobné šanci jako před přestávkou octl Danny. Hušbauerův roh k němu na zadní tyč prodloužil hlavou Souček a Danny poslal míč – tentokrát ve výrazně těžší pozici – opět nad branku.

Apoel mohl v závěru utkání zahrozit jedině snad z brejkových situací, většinu z nich ale dokázala slávistická obrana, které velel s přehledem hrající Ngadeu, zachytit v dostatečné vzdálenosti od brány.

Na druhé straně se v 66. minutě po narážečce se Součkem dostal do palebné pozice Bořil, jeho pokus z rohu vápna ale mířil jen do míst, kde byl připravený Waterman.

Posledním, kdo se ještě v 90. minutě pokusil dvojzápas zdramatizovat, byl v 90. minutě Zmrhal, také jeho ránu z vápna ale Waterman vyrazil na roh.

Červenobílí tak i přes velký tlak nedokázali smazat manko z prvního zápasu a zůstali před branami základní skupiny Ligy mistrů. Na podzim bude Slavia ale pokračovat v Evropské lize. Základní skupiny se losují v pátek 25. srpna.