Sešívaní zvítězili v Craiově 4:0. Poprvé skóroval Bucha | SK Slavia Praha

Sešívaní zvítězili v Craiově 4:0. Poprvé skóroval Bucha

(0:2)
přát, 10. 11. 2017
CS Universitatea Craiova - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 35. a 42. Škoda, 67. Bucha, 76. van Buren<br>
CRAIOVA/RUMUNSKO – Slavia vyrazila do Rumunska k přátelskému utkání a sešívaní si při slavnostním otevření místního stadionu připsali v Craiově výhru 4:0. Na té se svým skvělým výkonem podílel i záložník juniorky Pavel Bucha. Kromě něj se gólově prosadili Milan Škoda a Mick van Buren.
Sešívaní byli v rámci reprezentační přestávky pozváni na slavnostní otevření stadionu CS Universitatea. Po koncertu, světelné show a ocenění bývalých hráčů domácího celku začalo přátelské utkání, které v Rumunsku sledoval vyprodaný stadion pro jedenatřicet tisíc diváků.

Trenér Jaroslav Šilhavý postrádal reprezentanty, prostor ve středu pole tak dostal od úvodních minut záložník sešívané juniorky Pavel Bucha, který nezklamal. Svůj vynikající výkon navíc korunoval brankou na 3:0.

První dvě příležitosti si ale vytvořili domácí, v té první mířil útočník domácích nad, podruhé byl Přemysl Kovář v brance Slavie připraven. Do dalších šancí se dostávali sešívaní. První z nich měl po přihrávce Micka van Burena Tomáš Necid, po kličce brankáři se ale dostal do velkého úhlu, jeho následnou přihrávku obrana odkopla na roh.

Následně si dvě střely připsal Danny, nejprve pálil v nadějné pozici nad po přihrávce Micka van Burena, další střelu po pěkné akci Miroslava Stocha a Milana Škody brankář Mitrović zneškodnil. Dvě příležitosti během minuty přinesla 24. minuta, nejprve hlavičkoval z dobré pozice Milan Škoda do brankáře, poté Mitrović vyrazil povedenou střelu Miroslava Stocha.

První branku si Slavia schovala na 35. minutu. Michal Frydrych poslal skvělý pas na Milana Škodu, který z první uklidil míč levačkou přesně k tyči. Ve 42. minutě si kanonýr Slavie připsal druhou trefu. Per-Egil Flo našel přízemní přihrávkou útočníka Slavie, který se na vápně s míčem otočil a umístěnou střelou zvýšil vedení Slavie.

Ve druhé půli si domácí vytvořili zajímavou příležitost v 53. minutě, snížit se jim ale nepodařilo, a tak se opět mohli radovat slávisté. Zpětná hlavička se dostala k Pavlu Buchovi a odchovanec Slavie umístil za Mitrovićova záda svou premiérovou trefu v áčku.

Na konečných 4:0 pak pečetil Mick van Buren. Ten si v 76. minutě zpracoval centr Michala Frydrycha a z hranice vápna se prosadil přesnou trefou k tyči. Trenér Šilhavý pak do hry poslal i další mladé slávisty, skóre už se ale nezměnilo a sešívaní zvítězili o čtyři branky.