U17: Vítězný obrat zápasu s Puskás Akadémia | SK Slavia Praha

U17: Vítězný obrat zápasu s Puskás Akadémia

(0:1)
přát., 6. 2. 2018, UMT Eden
SK Slavia Praha - Puskás Akadémia FC
Branky: <b>Branky:</b> 51. Vít, 61. Fencl
PRAHA/EDEN - V úterním přípravném duelu přivítali mladší dorostenci v Edenu tým maďarské akademie Puskás. Po prvním poločase sice Slavia prohrávala, zásluhou branek Matěje Víta a Tomáše Fencla ale sešívaní výsledek utkání otočili.
Utkání s maďarským celkem se hrálo ve velkém tempu a k vidění byla spousta důrazných soubojů. První příležitost si Slavia vytvořila v 18. minutě. Po pěkné přihrávce unikl na pravé straně Michal Hošek, jeho centr proletěl pokutovým územím, na hrací ploše ho ještě zastihl Petr Bývalec a přihrával na Jana Žambůrka, který ale střílel mimo tři tyče. Soupeř se do té doby dostal do dvou zakončení, obě střely byly ale snadným cílem pro brankáře Jakub Trefila.

Hosté z Maďarska šli do vedení ve 22. minutě, ze střední vzdálenosti napřáhl útočník hostů, střela z jeho kopačky zapadla do horního rohu branky Slavie. O čtyři minuty později mohlo být srovnáno, Michal Kubáň upláchl na pravé straně svým obráncům a přihrával pod sebe na Lukáše Červa, který míč netrefil ideálně a branku těsně minul.

V poslední minutě prvního poločasu měli sešívaní vyloženou příležitost. Nejprve vypustil směrem na branku povedenou střeli Jan Žambůrek, brankář hostů míč s velkými obtíži vytáhl na rohový kop. K jeho rozehrávce se postavil David Eichler, který našel na zadní tyči úplně volného Michala Hoška, jehož hlavičku ale brankář dokázal zachytit.

Vyrovnání tak přišlo až ve druhém poločase. Po rohovém kopu Michala Kubáně se ke střele z vápna dostal Matěj Vít, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a srovnal na 1:1. Sešívaným se podařilo za dalších deset minut vývoj utkání úplně otočit. Ve středu pole dobře zapracoval Matěj Vít a na pravé straně vyslal vpřed Michala Hoška, ten poslal do vápna ideální centr, ke kterému se dostal Tomáš Fencl a zakončením k tyči poslal Slavii do vedení.

Hosté si také vytvořili zajímavé příležitosti, v jedné pozici nastřelili horní tyč branky, v další pak byl útočící hráč úplně osamocený před brankářem Sirotníkem, míč ale poslal mimo tři tyče. V závěru mohl potvrdit výhru Slavie Jonáš Kneifel, který se dostal do vápna po přihrávce Michala Kubáně, tentokrát byl ale úspěšnější brankář.

Slavia U17 otočila utkání s týmem Puskás Akadémia a svého soupeře porazila 2:1. Další přípravné utkání čeká na mladší dorostence příští středu, kdy od 10:00 změří síly s Ružomberokem.