Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. AC Sparta Praha | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. AC Sparta Praha"

1:0
(0:0)
9. kolo, 29. 9. 2012, Multifunkční areál Eden, Praha
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Branky: <b>Branky:</b> 73. Latka. <b>ŽK:</b> Kisel, Nitrianský, Latka, Čontofalský – Hušbauer, Holek. <b>Rozhodčí:</b> Příhoda – Filípek, Mencl.
PRAHA/EDEN – 278. derby patří Slavii! O výhře sešívaných rozhodl Martin Latka!

První poločas začala lépe domácí Slavia a už ve třetí minutě pálil z voleje Petrák, branku ale netrefil. Za další tři minuty si první ostrý zásah připsal gólman Vaclík, když nadvakrát zkrotil střelu Luboše Tusjaka.

V 9. minutě poprvé zahrozila Sparta, když Švejdík naskočil na Hušbauerův centr a hlavou poslal míč těsně vedle naší branky. Do první opravdu velké šance se ale ve 20. minutě dostal výborně hrající Ondra Petrák, který poslal Kiselův centr hlavou jen těsně nad.

Ve 22. minutě zaváhal ve vápně Sparty Jarošík a míč se snesl na hlavu Latky, náš překvapený stoper ale nedokázal dát balonu dostatečnou razanci. Ve 40. minutě pak v největší šanci Sparty prvního poločasu Kadlec technickým obstřelem o metr minul naši branku.

Po výměně stran se do první výraznější šance dostával Hušbauer, Krejčího centr v našem vápně naštěstí těsně minul. Čtyři minuty na to zazmatkoval pod Kiselovým napadáním v rozehrávce Pamič a nabídl míč Mičolovi. Ten hledal před prázdnou brankou nabíhajícího Škodu, kterého ale stačil těsně před střelou odzbrojit jeden z dobíhajících obránců.

V 69. minutě ještě výborné fanoušky Slavie nažhavil Tomáš Mičola, který po Tusjakově centru střílel z voleje, branku ale minul.

V minutě sedmdesáté třetí už ale kotel v Edenu vybouchl radostí. Hubáček rozehrál přímý kop, Latka vyskočil před Vaclíkem nejvýše a hlavou tečoval míč do sítě. Slavia tak díky čerstvě osmadvacetiletému stoperovi s osmadvacítkou na zádech vedla 1:0.

Sešívaní už výsledek dokázali udržet, i když Sparta šance na vyrovnání měla. Nejprve v 88. minutě Kadlec střílel z otočky těsně vedle, minutu na to se blýskl Čontofalský proti střele střídajícího Bekima Balaje.

V závěru si potlesk vestoje užili střídající Kisel a Zmrhal, na hřiště naskočili Vlček s Jarolímem, Sparta se do další šance nedostala a k obrovské radosti plného kotle Slavie zápas po šestiminutovém nastavení skončil. Sešívaní vyhráli 1:0 a Eden mohl po dlouhé době zpívat „derby je naše, slávisti derby je naše“!