U19: Dorostenci podlehli Bayernu 1:3 | SK Slavia Praha

3:1
(1:1)
přát., 14. 7. 2018, FC Bayern Campus
FC Bayern Mnichov - SK Slavia Praha
K prvnímu přípravnému duelu na nadcházející sezonu cestovali starší dorostenci Slavie do Mnichova, kde se utkali s Bayernem. Sešívaní po gólu Ladislava Krobota vedli, domácí celek ale utkání otočil na konečných 3:1 y pohledu Bayernu.

Utkání v novém tréninkovém centru Bayernu Mnichov se hrálo za velkého horka. Dorostenci Bayernu, stejně jako A-tým, hodně drželi míč a trpělivě si připravovali příležitost zaútočit.

První příležitost nevyřešili domácí ideálně a jejich průnik do vápna branku nepřinesl. Naopak sešívaní předvedli krásnou akci a dočkali se prvního gólu. Alexandr Bárta dobře zapracoval na pravé straně, našel naběhnutého Davida Eichlera, který přízemním centrem našel ve vápně Ladislava Krobota, útočník Slavie ve skluzu uklidil míč do branky - 1:0 pro Slavii!

Domácí se po podobné rychlé akci po levé straně dočkali vyrovnání na 1:1. Přihrávky z levé strany se ve vápně zmocnil útočník Bayernu a nechytatelnou střelou srovnal stav utkání.

Hned v úvodu druhého poločasu přidal domácí Bayern druhou trefu, od 47. minuty tak vedl 2:1. Slavia si ve druhém poločase vytvořila zajímavé příležitosti. Ladislav Krobot svou střelou z vápna trefil břevno branky. V dalších dobrých pozicích pálili Matěj Vít a Adam Vlasák, ty však vychytal brankář domácích.

V poslední minutě se po centru z levé strana hlavou prosadil útočící hráč soupeře a stanovil konečné skóre na 3:1 pro bavorský velkoklub.

Průběh utkání proti Bayernu detailněji hodnotil a popsal asistent trenéra David Střihavka: „V prvním přípravném utkaní jsme si nemohli prát lepšího soupeře než slavný Bayern Mnichov. Hned úvod prvního poločasu naznačil, že půjde o zajímavou a zároveň těžkou konfrontaci. Přestože jsme po hráčích chtěli, aby při defenzivním postavení vycházeli ze středního bloku, soupeř nás svojí kvalitou donutil až do postaveni hluboké defenzivy. Po deseti minutách hry jsme poprvé vysunuli napadání, z kterého pramenily dvě zajímavé situace. Z té třetí jsme dokázali vytěžit první branku, po krásné křídelní spolupráci Bárty s Eichlerem a následném chladnokrevném zakončení Krobota jsme vedli 1:0. Poté domácí přidali na rychlosti a hnali se za vyrovnáním, což se jim podařilo. Hezkou křídelní kombinaci zakončil soupeř golem na 1:1. Ve druhém poločase došlo na obou stranách k několika změnám. Stále jsme se soustředili na poctivou defenzivu a po zisku míče jsme chtěli jít co nejrychleji nahoru. Bayern nadále dobře kombinoval a po jedné z vydařených akcí středem hřiště skóroval útočník domácích. V této fázi utkání byla naše hra zbrklá a nepřesná. Přesto jsme si dokázali vypracovat tři gólové ve situace.Z jedné z nich nastřelil Krobot břevno. Bayern si výsledek pohlídal a v závěru přidal třetí branku na 3:1," popsal utkání proti Bayernu David Střihavka.