U19: Skvělý vstup do CEE Cupu! Sešívaní porazili Everton | SK Slavia Praha

U19: Skvělý vstup do CEE Cupu! Sešívaní porazili Everton

3:1
(1:1)
CEE, 25. 7. 2018, Stadion Evžena Rošického
SK Slavia Praha - Everton FC
Hned v prvním zápase CEE Cupu narazila Slavia na obhájce loňského prvního místa, soupeřem jí byl anglický Everton. Sešívaní si ale poradili skvěle a zvítězili 3:1!

První poločas příliš nebezpečných situací před oběma brankami nenabídl. Hosté z Evertonu svá zakončení mířili mimo branku, ani Slavia nebyla přesná ve finální fázi. První gól utkání byl hodně kuriózní. Sešívaní rozjeli dobré napadání, duo Krobot - Zeronik donutilo obránce pod tlakem přihrát zpět na brankáře, přihrávka se hráči Evertonu nepovedla tak, že na ni brankář Evertonu nedosáhl a míč skončil v brance anglického celku.

Hosté ale dokázali za pár minut srovnat. K míči se za vápnem dostal Kieran Phillips a krásnou ranou dorovnal skóre zápasu na 1:1. Sešívaní měli do konce poločasu další zajímavou příležitost, po akci Ladislava Krobota a faulu na něm, ponechal rozhodčí výhodu, Jan Žambůrek našel ve vápně Davida Eichlera, který ještě hledal v dobré pozici Petra Bývalce, obránce Evertonu ale v poslední chvíli míč odvrátil.

Od úvodu druhého poločasu se Slavia dostala více do hry, byla lepším týmem a soupeře prakticky k ničemu nepustila. Do velké šance se hnal Jakub Zeronik, který se snažil přehodit vyběhnutého brankáře, ten se ale nachytat nenechal. Druhé trefy se sešívaní dočkali v 57. minutě. Jan Žambůrek posunul na levé straně míč na Jakuba Zeronika, jehož centr si na zadní tyči našel Petr Bývalec a umístěnou hlavičkou poslal Slavii opět do vedení!

Další šanci měl po dlouhém autu Michala Hoška David Eichler, povedenou ránu kapitána sešívaných v poslední chvíli stihl obránce tečovat mimo branku. V závěru zápasu si Everton vytvořil tlak, hosté dokonce jednou nastřelili tyč, míč ale za záda brankáře Markoviče nedopravili. Slavia naopak potvrdila své vítězství. Jan Žambůrek pronikal mezi obránci, kteří ho zastavili nedovoleně, nařízený přímý kop těsně za velkým vápnem krásnou ranou proměnil David Eichler.

Slavia tak vstoupila do turnaje CEE Cup na výbornou a porazila obhájce vítěze Everton FC. Jan Žambůrek byl navíc zvolen hráčem utkání! Další zápas čeká na svěřence trenéra Pavla Trávníka v pátek, kdy se od 15:15 střetnou na Strahově s rumunským celkem Academia Sport Team.

Trenér Pavel Trávník hodnotil úspěšný vstup do turnaje: „Byl to zápas dvou poločasů. V prvním jsme vůbec nebyli ve hře, prezentovali jsme se pomalou hrou a nebyli jsme aktivní. Soupeři jsme prakticky neohrozili, díky jeho vlastnímu gólu jsme vedli 1:0. Ve druhém poločase přišlo velké zlepšení, prakticky 25 minut jsme na hřišti dominovali, což vyústilo gólem na 2:1. Everton nás pak logicky dlouhými nakopávanými míči zatlačil, to jsme ale ustáli. V závěru jsme předali třetí gól. Za druhý poločas vítězství zasloužené. Vítězství nad obhájcem je dobrý signál, kluky to může nabudit a dodat sebedůvěru, která nám hlavně v prvním poločase chyběla. Já doufám, že výhra klukům hodně pomůže. Teď nás čekají dva zápasy, ty musíme zvládnout,“ komentoval výkon trenér týmu U19 Pavel Trávník.