Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FK VIAGEM Příbram | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FK VIAGEM Příbram"

4:0
(1:0)
2. kolo, 18. 8. 2018, Xaverov
SK Slavia Praha - FK VIAGEM Příbram

Pohled na sestavy ukazoval, že Slavia vyslala do zápasu tým složený z hráčů ročníku narození 2001, soupeř z Příbrami naopak měl v základní sestavě hráče narozené v roce 2000.

Sešívaní vstoupili do utkání aktivně a měli dvě šance po standardní situaci, v obou případech však míč skončil mimo branku. Pro hosty začalo utkání nešťastně, jelikož se už ve třetí minutě zranil brankář Melichar a musel být střídán.

Poté se do náznaků šancí dostala také Příbram, k úvodnímu gólu to však nevedlo. Ten přišel až ve 23. minutě, vedení se ujala Slavia. Lukáš Červ zabojoval o míč ve středu hřiště, následně Michal Kubáň našel pěknou přihrávku na levé straně Jakuba Zeronika, který si poradil z obránce a vyslal tvrdou ránu, která skončila v síti!

Další velkou šanci připravil průnikem po pravé straně Michal Hošek, který přihrával před branku na Ladislava Krobota, ten ale pálil těsně vedle. Důležitý moment přinesla 40. minuta, kdy se po standardní situaci Slavie dostala Příbram do protiútoku. Michal Hošek podle názoru hlavního rozhodčího zastavil unikajícího útočníka za cenu faul a viděl červenou kartu. Sešívaní tak dohrávali o desíti.

Dorostence Slavie to ale nezastavilo a těsně před koncem prvního poločasu přidali druhou trefu. Jakub Zeronik skvěle vyvezl míč z vlastní poloviny, došel s ním až do vápna, kde následně našel na zadní tyči osamoceného Lukáše Červa, který v poklidu uklidil hlavou míč do sítě. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0.

Druhý poločas se nesl ve znamení herní převahy Slavie. Ve 49. minutě se sešívaní radovali z třetí branky. Po rohovém kopu Michala Kubáně se ve vápně nejlépe zorientoval Jan Walter a uklidil míč do sítě – 3:0!

O deset minu později přišla čtvrtá trefa v síti Příbrami. Třetí asistenci si v zápase připsal Michal Kubáň, který našel rozeběhnutého Adama Vlasáka, který si poradil také s brankářem – 4:0.

Ke třem asistencím mohl Michal Kubáň přidat také gól. Akci si sám rozjel přihrávkou do stany na Daniela Koska, který pěknou přízemní přihrávkou vracel míč před branku, kde ale Michal Kubáň trefil brankáře.

Do další šance se z rychlého protiútoku dostal překvapivě stoper Tomáš Vlček, tomu přihrával Jakub Zeronika. Kapitána dorostu ale vychytal brankář.

Tým U19 i ve druhém soutěžním zápase bere tři body, o rok starší tým Příbrami porazil 4:0!