Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FC Baník Ostrava | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FC Baník Ostrava"

5:1
(2:0)
6. kolo, 15. 9. 2018, Xaverov
SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava

Mladší dorostenci také vstoupil do utkání dobře a dvakrát se radovali z gólu, ani jedna trefa však pro ofsajd nebyla uznána. Hostující celek hrozil hlavně z rychlých protiútoků. V další šanci Slavie pálil Adam Toula, jeho zakončení ale brankář Baníku zneškodnil.

Sešívaní se dočkali ve 34. minutě. Lukáš Hroník dostal přihrávku do vápna, od brankové čáry pak vracel míč pod sebe, kde se k míči dostal Adam Toula a nekompromisní ranou otevřel skóre zápasu! Už o minutu později se Slavia radovala z druhé trefy. Štěpán Starý dovedl míč až téměř k vápnu Baníku, následně se k němu dostal Jakub Křišťan a povedenou ranou k tyči zvýšil vedení týmu U17 na 2:0!

Další příležitosti přišly ve druhém poločase. Po standardní situaci nejprve vyrazil brankář Ostravy míč jen ke Štěpánovi Starému, který ale zakončoval pouze do břevna. Třetího gólu se červenobílí dočkali po rohovém kopu, centr Martina Douděry prodloužil David Štětka, míč si na zadní tyči našel Jakub Kopáček a uklidil ho do sítě.

Hosté dokázali snížit na 1:3, když se na hranici vápna dostal k míči Jakub Drozd a přízemní střelou k tyči překonal Jakuba Surovčíka. Radost z gólu ale netrvala dlouho, hned z rozehrávky našel Jakub Křišťan krásnou dlouhou přihrávkou naběhnutého Martina Douděru, ten si míč povedeným prvním dotekem připravil na zakončení a přesnou ranou k zadní tyči zvýšil na 4:1.

Razítko na skóre utkání dala 84. minuta, kdy stoper David Štětka vyvezl míč z poloviny hřiště, u vápna soupeře pronikl mezi třemi obránci a ideálně předložil míč k nohám Matthiase Lietla, který před odkrytou brankou dopravil míč do sítě.

Také mladší dorostenci jsou po šesti kolech stoprocentní a díky lepšímu skóre jsou před druhou Spartou v čele tabulky.

Výhru nad Baníkem hodnotil trenér Milan Titěra: „Viděli jsme výsledky Baníku. Hodně gólů dávají, ale také hodně gólů dostávají. Čekali jsme zatím nejtěžší zápas pro naši obranu. Ve finále těch nebezpečných situací bylo asi nejvíce, ale Baník odvážně hrál na své polovině, opravdu vyložených šancí tolik neměl. Z našeho pohledu jsme dnes byli v koncovce efektivnější než v předchozích zápasech, přestože jsme ještě řadu šancí neproměnili. Ty nás už dříve mohly posunout do vyššího vedení. Byl to zápas, který donutil hrát hráče v plném nasazení po celé utkání. Museli zapojit více obranné složky, návrat zpět, bylo to pro ně kondičně náročnější. Pro nás to byl nejnáročnější soupeř, i přes výhru 5:1,“ komentoval výkony trenér mladších dorostenců Slavie.

Jak je trenér týmu U17 spokojen s dosavadními výkony v sezoně? „Určitě jsme spokojeni. Máme to podpořené poměrem vstřelených a obdržených gólů. Tým je vyvážený, jak do defenzívy, tak do ofenzívy, přestože jsme v některých zápasech měli vyložené šance, které jsme neproměnili. To ale k zápasům patří. Zatím nám zápasy i přes výhry ukazují, v čem jsou jednotlivci a tým silní, a také to, na čem ještě musíme zapracovat,“ hodnotil dosavadní průběh sezony Milan Titěra.