Cesta Evropou pokračuje! Sešívaní porazili Zenit 2:0 | SK Slavia Praha

Cesta Evropou pokračuje! Sešívaní porazili Zenit 2:0

2:0
(2:0)
Evropská liga, 13. 12. 2018, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FK Zenit Petrohrad
V závěrečném duelu skupiny Evropské ligy sešívaní porazili Zenit Petrohrad 2:0. Výhra zajistila Slavii jarní účast v evropských pohárech!

Oproti poslednímu ligovému utkání proti Mladé Boleslavi nastoupili sešívaní k závěrečnému utkání skupiny Evropské ligy se třemi změnami v základní sestavě. Josef Hušbauer nahradil Ibrahima Traorého a Michael Ngadeu Simona Deliho. Kvůli karetnímu trestu do hry nemohl zasáhnout Jan Bořil, na levém kraji obrany ho tak nahradil Jaroslav Zelený, který si odbyl svou premiéru v sešívaném na evropské scéně.

Už v páté minutě měli sešívaní velkou příležitost na otevření skóre. Miroslav Stoch našel centrem z rohového kopu přesně hlavu Michaela Ngadeua, jehož hlavičku reflexivním zákrokem zastavil brankář Keržakov. Další příležitost se vyskytla ve 23. minutě, kdy po povedené kombinaci s Jaromírem Zmrhalem centroval Jaroslav Zelený a Peter Olayinka si v obklíčení soupeřů zpracovával míč, ten mu ale obrana v poslední chvíli ukopla.

Promrzlý Eden dostal důvod k oslavám ve 32. minutě. Aktivně hrající Peter Olayinka si poradil s obránci, postupoval neohroženě směrem k brance a precizní přihrávkou vybídl Josefa Hušbauera na levé straně. Ten neotálel a poslal balon okamžitě před bránu soupeře. Adresátem přihrávky byl Jaromír Zmrhal, který zachoval chladnou hlavu a střelou po zemi přivedl slávistické fanoušky do euforie – 1:0!

Na další fotbalovou radost nemuseli slávisté čekat příliš dlouho. Ve 41. minutě byl Eden svědkem magie v podání slovenského kouzelníka Miňo Stocha, jako tomu bylo v této sezoně už spoustukrát. Vše začal Vladimír Coufal, který skvěle zabojoval o míč, našel Miňo Stocha, ten si míč z pravé strany navedl na střed a svoji "slabší" nohou vyprodukoval nádherný technický obstřel. Gólman hostí neměl nárok a stav poskočil na 2:0!

Zenit vyrukoval do druhého poločasu s dvojím střídáním, obraz hry se ale nezměnil. Slavia začala druhý poločas tak, jako skončila ten první, a to atraktivním a útočným fotbalem. K ojedinělé šanci se Zenit dostal v 54. minutě, kdy míč propadl slávistickou obranou, střelecký pokus i dorážka však byly zablokovány, a tak bylo vzrušení v kotli hostů zbytečné. O pár chvil později se dostal střídající Driussi do úniku, Ondřej Kolář si však výborně načasoval svůj výběh a šanci za pomoci obránců zneškodnil. Při vyběhnutí se však srazil s argentinským útočníkem a musel tak být na ploše ošetřován.

V 64. minutě se dostal ke slovu opět Miňo Stoch. Z hranice vápna vypálil na vzdálenější tyč a gólman Keržakov se jen ohlédl, Stochova dělovka ovšem ke smůle domácích fanoušků skončila pouze na břevně. Slavia hru kontrolovala a soupeře příliš nepouštěla na svou půli, Ondřej Kolář tak byl víceméně bez práce. Ve stejném duchu se odehrál i závěr zápasu a výsledné skóre tak zůstalo 2:0.

Sešívaní tak díky výhře nad Zenitem Petrohrad potvrdili svou účast v jarních bojích Evropské ligy! Ze skupiny C postupují ze druhého místa.