2:0
(1:0)
3. kolo, 26. 9. 2018, Eden
SK Slavia Praha - FK Ústí nad Labem
Sešívaní porazili Ústí nad Labem 2:0 a postupují do 4. kola poháru. Branky stříleli navrátilec Mešanovič a mladík Vejvar.

Kvůli extrémně náročnému programu sáhl trenér Trpišovský k avizovaným změnám v sestavě. Na hrotu nastoupil poprvé po více než roční odmlce v A-týmu zaviněné zraněním kolene Muris Mešanovič, jako podhrotový hráč začal tentokrát už od první hry Jan Matoušek.

Ve druhém soutěžním utkání v A-týmu, ale poprvé od začátku, nastoupil osmnáctiletý záložník Matěj Valenta, do svého vůbec prvního soutěžního zápasu v áčku pak už od první minuty zasáhl na levém kraji zálohy také dvacetiletý Jan Vejvar.

Na začátku se i přes kombinovanou sestavu ukázala lépe Slavia. Už ve 3. minutě se po závaru před bránou dostal k míči Zelený, v obležení obránců ale nedokázal míč trefit důrazněji a jeho pokus zblokovala obrana na roh.

Na druhé straně ovšem zahrozila i Arma. Po rychlé kombinaci na pravé straně se míč dostal za obranu na Marka Krátkého, který propálil Kováře v naší brance, akci ale naštěstí chvíli předtím zastavil odmávaný ofsajd. Ve 20. minutě se pak poprvé ukázal Muris Mešanovič. Když mu ale po kombinaci na levé straně přiťukl míč Zelený, namířil svůj halfvolej vysoko nad bránu.

To ve 36. minutě už se Slavii naskytla větší šance. Dvořák srazil ve vápně rukou Balutův centr a pískala se penalta, kterou ve 37. minutě s přehledem proměnil právě navrátilec Muris Mešanovič.

Sešívaní pokračovali v klidném tempu i ve druhé půli, drželi balon více na svých kopačkách a dokázali si vytvořit šance. V 54. minutě našel Zelený krásnou přihrávkou za obranou Bořila, ten ale v záklonu pálil nad branku. Jen o dvě minuty později vypálil po dobré individuální akci zpoza vápna Jan Matoušek, s jeho pokusem si ale poradil gólman hostů.

V 57. minutě se pak Zeleného skákavý centr dostal přes dva hráče až k volnému Mešanovičovi, jeho první střelu ale gólman Tvrdoň reflexivně vyrazil, rychlá dorážka hlavou od našeho útočníka následně mířila nad břevno.

Jistotu v podobě dvougólového vedení dal tak Slavii až Jan Vejvar v 67. minutě. Ten metr před vápnem přebral kolmici od Zeleného, posunul si míč na střed a pravačkou propálil Tvrdoně na přední tyč.

V 83. minutě mohl třetí branku přidat Alexandru Baluta, kterému míč do šance poslal střídající navrátilec po zranění Olayinka, rumunský záložník měl ale málo prostoru ke střele a míč z jeho kopačky tak stačil schovat do rukavic vyběhnuvší gólman.

V závěru zápasu se na hřiště dostal i třetí z mladíků na soupisce Slavie, sedmnáctiletý Tomáš Vlček, který vystřídal Jana Bořila. Kapitánská páska se tak na posledních několik minut dostala na ruku gólmana Přemysla Kováře.

Slavia tak prolomila smůlu proti neoblíbenému pohárovému soupeři, zvítězila 2:0 a postoupila do 4. kola MOL cupu.