Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FK VIAGEM Příbram | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FK VIAGEM Příbram"

2:1
(1:0)
11. kolo, 19. 10. 2012, Multifunkční areál Eden, Praha
SK Slavia Praha - FK VIAGEM Příbram
Branky: <b>Branky:</b> 37. Nitrianský, 61. Škoda – 78. Koukal. <b>ŽK:</b> Hubáček. <b>Rozhodčí:</b> Jílek – Nádvorník, Dobrovolný.
PRAHA/EDEN – Slavia porazila v předehrávce 11. kola Příbram 2:1. Trefili se oba Milanové v sestavě, první branku dával Nitrianský, druhou pak Škoda.

První poločas se rozbíhal pomalu, a to nejen díky výpadku elektronického ovládání světel, který celý stadion na dlouhé minuty během rozcvičování ponořil do šera. Když už se ale v Edenu začalo jiskřit, bylo to před branku Příbrami. V desáté minutě se v první šanci octl Tomáš Mičola, z otočky ale mířil jen do gólmana Hrušky. O pět minut později na prudký Nitrianského centr jen těsně nedosáhl Luboš Tusjak.

Po třiceti minutách hry si Hubáček s Latkou téměř navlas stejně zopakovali úspěšnou akci z derby. Menší ze stoperské dvojice nacentroval z přímého kopu a ten větší se sám ve vápně dostal k hlavičce, tentokrát ale mířil jenom do nohou gólmana Hrušky.

Ve 37. minutě už ale Slavia vedla. Kiselův centr vracel na zadní tyči před branku Petrák a Milan Nitrianský hlavou míč doslova dotlačil do sítě. Svou třetí brankou v sezóně se posunul na druhé místo slávistické střelecké tabulky.

Ještě před koncem první půle mohl druhou branku Slavie přidat Milan Škoda, v záklonu ale branku hlavou netrefil.

Útočník Slavie se dočkal gólu až v 61. minutě. Tomáš Mičola si vzal míč, jak by řekl Jaromír Bosák, do své správy na polovině hřiště, dosprintoval s ním až před vápno a nacentroval před branku právě na Milana Škodu. Pro něj už nebyl problém překonat brankáře hostů Hrušku.

Příbramští dokázali zápas zdramatizovat v 78. minutě, kdy naše obrana nedokázala dostat míč mimo nebezpečí a střídající Zdeněk koukal tvrdou ranou pod břevno vykřesal pro hosty naději, červenobílí už ale vyrovnání nedopustili.

Byl to naopak Štěpán Koreš, který mohl vedení domácích pojistit, po skvělé práci Milana Nitrianského ale poslal svou křižnou střelu jen do tyče.

Slavia tak částečně dala zapomenout na nevydařený zápas na Slovácku a ze souboje s Příbramí bere všechny body. Za týden ji čeká souboj na půdě lídra ligy z Jablonce.