Slávistky vyhrály v Malmö nad Rosengårdem! | SK Slavia Praha

Slávistky vyhrály v Malmö nad Rosengårdem!

2:3
(1:2)
LM, 18. 10. 2018
FC Rosengård - SK Slavia Praha
Slávistické hráčky zaznamenaly skvělý úspěch, když na hřišti Rosengårdu vyhrály 3:2! Branky vstřelily Pincová, Kožárová a Divišová.

Před dvěma lety prohrály slávistky v Malmö s Rosengårdem 0:3, tentokrát to však byl od samotného začátku jiný zápas. Sešívané hrály od začátku hodně aktivně, slibovaný důraz naplňovaly a využívaly každý okamžik k ohrožení domácí branky. Po střelách Kamily a Míši Dubcové se Slavia prosadila ve 14. minutě, kdy po rohu Svitkové skórovala střelou z hranice vápna Pincová! Domácí fotbalistky brzy odpověděly, přihrávku Mittag uklidila do sítě Utland.

Jenže to nebylo vše, ve 37. minutě z úhlu střílela Divišová a nabíhající Kožárová šikovně tečovala míč do sítě. Do kabin se šlo za slávistického vedení.

Začátek druhé půle vyšel lépe domácím, hned v 52. minutě se slávistky nechaly nachytat dlouhým nákopem, unikající Mittag obešla Votíkovou a v pohodě skórovala do prázdné branky.

Slavia však byla v koncovce úspěšná, hned po šesti minutách se z dálky do míče opřela Divišová a nedala domácí brankářce šanci. Do konce utkání si domácí hráčky vytvořily jen pár náznaků, ale bojující slávistky nechaly na hřišti srdce a do odvety v Edenu vezou velice nadějnou výhru 3:2!

Je to tedy nejlepší pozvánka na domácí zápas, který se koná 1. 11. 2018 od 18:30. Přijďte podpořit slávistky v boji o čtvrtfinále Ligy mistryň!

„Dnes to bylo nesmírně těžké utkání. Smekám před celým týmem, jak jsme k tomu přistoupili a jak jsme to odehráli. Soupeř byl opravdu velmi dobrý, zvlášť v domácím zápase. A my vydolovaly tři body. Holky jsou teď v kabině mrtvé, ale tak to má být, po takovém výkonu musí být člověk úplně vyčerpán. Holky plnily předzápasové pokyny, chtěli jsme hrát náročně a bonusem byly tři góly. Ale pořád je to první utkání, musíme být obezřetní, soupeř má svou sílu a do odvety se musíme pečlivě připravit,“ řekl k zápasu trenér Pavel Medynský.

Pro slávistické fanoušky je to skvělá pozvánka. „Rozhodně, kdo to dnes viděl na internetu, tak si sám udělá obrázek. Výborný zápas, pět branek, my tři. Víc už jsme nemohli pro lidi udělat, teď už záleží na nich, zda přijdou a užijí si domácí utkání. My za to budeme moc rádi,“ uvedl kouč.