Slavia na hřišti Genku zvítězila 4:1 a v EL postupuje | SK Slavia Praha

Slavia na hřišti Genku zvítězila 4:1 a v EL postupuje

1:4
(1:1)
Evropská liga, 21. 2. 2019, KRC Genk Arena
KRC Genk - SK Slavia Praha
Slávisté i přes smolně obdržený gól dokázali zápas na půdě Genku otočit a díky gólům Vladimíra Coufala, Ibrahima Traorého a Milana Škody zvítězili 4:1. Díky tomuto vítězství postupují do osmifinále Evropské ligy.

Oproti zápasu s Plzní vyslal trenér Jindřich Trpišovský do hry sestavu s pěti změnami. Od prvních minut na trávník vyběhli Alex Král, Ibrahim Traoré, Lukáš Masopust, Milan Škoda a Simon Deli, který nahradil vykartovaného Michaela Ngadeu-Ngadjui.

Slávisté podporovaní více než tisícovkou červenobílých fanoušků začali zápas aktivně, ale i přes několik zajímavých závarů se první radovali domácí. V 10. minutě si při rozehrávce neporozuměli Ondřej Kúdela a Ondřej Kolář. Svoji chybou darovali belgickému týmu příležitost ke skórování a tou nepohrdl Trossard, který míč uklidil do odkryté klece – 1:0 pro domácí tým.

Ihned o dvě minuty později si mohla Slavia spravit chuť. Ke hlavičce se ve vápně po centru ze strany dostal Jaromír Zmrhal, ale Vukovic jeho pokus skokem zneškodnil. Ve 22. minutě nebezpečně, leč vedle, také hlavičkoval Tomáš Souček. Až třetí z těchto pokusů hlavou byl pro červenobílý celek úspěšný. Po kombinaci s Ibrahimem Traorém vyslal prudký centr do vápna Jaromír Zmrhal. Gólman Genku jej nedokázal vyrazit do bezpečí a pouze míč tečoval do směru číhajícího Vladimíra Coufala a pro něj už na zadní tyči nebylo problém rozvlnit síť – 1:1!

Vstřelený gól jako by vpustil slávistům do žil novou krev a ti začali diktovat tempo hry a vytvářet si četné útočné příležitosti, ale k přímému ohrožení branky Genku nedošlo. Ke konci poločasu byla hra kouskovaná mnoha fauly, stav se tak do přestávky už neměnil.

Za neutichající podpory směřující z kotle slávistických fanoušků vstoupili sešívaní do druhého dějství obdobně aktivně a dočkali se odměny už v 54. minutě. Milan Škoda převzal míč na půli a bravurně jej předložil na kraj běžícímu Jaromíru Zmrhalovi. Ten jako při prvním gólu příliš dlouho neváhal a ihned balon vracel nebezpečně před branku. Při pokusu o zákrok se Vukovic srazil se svým kolegou z obrany a míč se odrazil před osamoceného Ibrahima Traorého, který ho nasměroval do branky – 1:2!

Domácí po obdrženém gólu působili rozhozeně a neorganizovaně a slávisté je za to znovu potrestali v 64. minutě. Po faulu na Milana Škodu se rozehrávky přímého volného kopu ujal Miroslav Stoch a svým centrem našel přesně hlavu Tomáše Součka. Jeho pokus brankář ještě dokázal vyrazit, ale na dorážku Milana Škody byl krátký – 1:3!

U jednoho gólu však sešívaný kapitán rozhodně zůstat nechtěl, a tak svůj střelecký účet navýšil o pouhých pět minut později. Po rohu Miroslava Stocha vyskočil Milan Škoda nejvýše ze všech a svůj pokus hlavou namířil přesně do šibenice soupeřovy svatyně. Brankář se na míč směřující do brány mohl pouze marně dívat a navýšení skóre na 4:1 pro Slavii nezabránil.

Příjemný náskok umožnil slávistům hru kontrolovat a ti tak soupeře k ničemu příliš nepustili. Za skandování červenobílých fanoušků skončil zápas vítězstvím 1:4 a slávisté se tak mohou radovat z postupu do osmifinále Evropské ligy.