Dvakrát dole, dvakrát srovnáno! Ze Sevilly vezeme remízu | SK Slavia Praha

Dvakrát dole, dvakrát srovnáno! Ze Sevilly vezeme remízu

2:2
(2:2)
Evropská liga, 7. 3. 2019, Estadio Ramón Sánchez Pizjuán
Sevilla FC - SK Slavia Praha
I přes smolný start a rychle obdrženou branku se podařilo slávistům v Seville vyválčit cennou remízu 2:2. O osudu osmifinále se tak rozhodne za týden před vyprodaným Sinobo Stadium.

Do prvního osmifinálového utkání v Seville vyslal Jindřich Trpišovský podobně překvapivou sestavu, s jakou sešívaní vyrukovali v Genku. Oproti vršovickému derby se do základní sestavy vrátil Ondřej Kúdela, který vytvořil stoperskou dvojici společně se Simonem Delim. V záložní řadě Josefa Hušbuera nahradil Ibrahim Traoré. Do útoku se pak netradičně postavili Lukáš Masopust s Jaromírem Zmrhalem podporovaní Miroslavem Stochem pod nimi.

Utkání sle snad ani nemohlo začít pro slávisty hůř. Hned po dvaceti vteřinách hry si při rozehrávce neporozuměli Tomáš Souček s Alexem Králem, Banega získal balon, obratem ho před branku naservíroval Ben Yedderovi, a přízemní střelou k tyči nedal Ondřeji Kolářovi šanci – 1:0 pro Sevillu.

Sevilla vyběhla na trávník ve velkém tempu a v úvodních minutách dominovala, Slavia se však začala okolo 20. minuty osmělovat a vyhrávat osobní souboje ve středu hřiště. Odměna za zlepšení výkonu se dostavila ve 25. minutě. Všechno odstartoval důraz Lukáše Masopusta, který nedovolil Seville v poklidu rozehrát a vybojoval míč pro své spoluhráče. Po kombinaci s Alexem Králem pak nakonec sám našel Ibrahima Traorého, který šikovně sklepl míč pro Miroslava Stocha. Ten na hranici vápna napřáhl ke střele a ta po mírné teči bránícího hráče zaplula až za záda Tomáše Vaclíka – 1:1!

Ke smůle sešívaných však remízový stav netrval příliš dlouho. O pouhé tři minuty později se po nacvičené situaci z rohového kopu prosadil ranou z voleje uvnitř vápna Munir. Mimo tři tyče jeho ránu nevytěsnil ani na brankové čáře stojící Ondřej Kúdela – 2:1 pro Sevillu.

Slávisté však neskládali zbraně a svůj  kus štěstí za všechny neproměněné šance v letošním ročníku Evropské ligy si vybrali ve 39. minutě. Rohový kop Miroslava Stocha sice netrefil Tomáš Souček, ale dokázal ho zastoupit Alex Král, který míč ramenem nasměroval obloučkem do levé šibenice – 2:2! Při pokusu zastavit balon se navíc zranil gólman Vaclík, kterého musel ve 45. minutě nahradit Juan Soriano. Více toho první půle nenabídla a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začal podobně jako ten první, a to tlakem Sevilly. Té se podařilo dokonce v 51. minutě dostat míč do branky, gól ovšem kvůli ofsajdovému postavení Munira naštěstí pro slávisty nemohl platit. O pár minut později musel Ondřej Kolář hasit nebezpečnou střelu Sarabii z úhlu.

Pozadu však nezůstávali ani sešívaní. Po úniku se dostal do solidní střelecké příležitosti v 59. minutě Jaromír Zmrhal. Jeho střela ale ke smůle slávistických fanoušků zamířila pouze do boční sítě.

Další fáze hry byla kouskovaná četnými fauly a nepřesnostmi z obou stran. Na straně sešívaných se postupně na hřiště dostali Peter Olayinka a o chvíli později Milan Škoda a Michael Ngadeu-Ngadjui, kteří vystřídali Lukáše Masopusta, Jaromíra Zmrhala a Alexe Krále.

Sevilla postupem času zvyšovala tlak, držela míč a slávisté hrozili ojediněle pouze z protiútoků. Cenný remízový stav ale dokázali ubránit. Střely Ben Yeddera ani především hlavička Munira ze malého vápna zamířily mimo tři tyče.

Slávisté tak s obrovským nasazením zvládli vyválčit velmi cennou remízu 2:2. O osudu osmifinále se tak rozhodne za týden na vyprodaném Sinobo Stadium.