Report ze zápasu SK Dynamo České Budějovice vs. SK Slavia Praha | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Dynamo České Budějovice vs. SK Slavia Praha"

2:1
(2:0)
14. kolo, 9. 11. 2012, Stadión na Střeleckém ostrově, České Budějovice
SK Dynamo České Budějovice - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 15. Machovec, 21. Táborský – 80 Škoda. <b>ŽK:</b> Táborský – Petrák, Mičola, Kisel. <b>Rozhodčí:</b> Franěk – Blažej, Kříž.
ČESKÉ BUDĚJOVICE/STŘELECKÝ OSTROV – Slavia stále čeká na první venkovní vítězství v této sezóně. Tři body se sešívaným nepodařilo získat ani v Českých Budějovicích, kde prohráli s domácím Dynamem i přes drtivý finiš 1:2.

První poločas se sešívaným nevydařil. Nejenže si nevytvořili žádnou brankovou příležitost, ale navíc dvakrát inkasovali. První rána přišla nenápadně, ve 14. minutě z přímého kopu z velké vzdálenosti. Míč si postavil Machovec, jeho střela byla ve vápně dvakrát tečována a Čontofalský na balon nedosáhl.

Druhý úder si domácí schovali o šest minut později. Táborský si narazil se Sandrem, dostal přihrávku uvnitř velkého vápna a střelou ke vzdálenější tyči překonal Čontofalského podruhé.

Slavia zkusila odpovědět hned o pár minut později, Kisel ale poslal Zmrhalův centr ve skluzu nad branku. Trenér Rada sáhl ve 35. minutě ke střídání, když Cicmana nahradil Diostál, ale na další větší šanci museli sešívaní čekat až do konce poločasu. Na centr právě od Martina Dostála si ve vápně naskočil Milan Škoda, míč ale z jeho hlavy letěl metr nad branku.

Druhý poločas se nesl ve znamení souboje slávistických střelců a domácího gólmana Daňka. První kolo proběhlo v 53. minutě. Juhar si narazil s Čonkou a poslal míč za sebe do vápna, kde pálil z voleje Karol Kisel, Daněk ale míč vyrazil mimo tyče.

V 67. minutě proběhlo druhé kolo souboje a vítězem byl i tentokrát Daněk. Po hezkém Zmrhalově průniku pálil z voleje Mičola, ale domácí gólman stačil míč zázračně vyrazit. Balon se snesl ke Škodovi, který z levé strany v těžké pozici dorážel, trefil ale jen ruce ležícího brankáře.

Hned o dvě minuty později prošel po levé straně Juhar a poslal ideální centr na malé vápna, Karol Kisel ale v dobré pozici hlavičkoval metr nad břevno.

Snížení skóre se sešívaní dočkali až v 79. minutě. Zmrhalův centr propadl na zadní tyč ke střídajícímu Korešovi, ten ho vrátil před branku a Milan Škoda hlavou konečně překonal gólmana Daňka.

Víc už ale slávisté nestihli. K vyrovnání byl nejblíže Martin Dostál, který se mezi třemi obránci se štěstím probil až před branku, bodlem ale posunul míč jen do boční tyče. Stejně jako v minulé sezóně tak Slavia neveze z jihu Čech ani bod, s Dynamem tentokrát prohrála 1:2.