0:2
(0:1)
finále, 22. 5. 2019, Andrův stadion
FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha
Slavia zvítězila ve finále MOL Cupu nad Ostravou 2:0 a jen pár dní po zisku ligového titulu tak zkompletovala po dlouhých 77 letech unikátní double!

Pro finále MOL Cupu proti Ostravě vyrukoval Jindřich Trpišovský se čtyřmi změnami v základní sestavě v porovnání s nedělním ligovým utkáním na hřišti našeho finálového soupeře, kde si sešívaní zajistili svůj 19. ligový titul pro mistra českých zemí. Na pozici pravého obránce dostal přednost Michal Frydrych a na krajích zálohy od hry od úvodních minut vyběhli Lukáš Masopust a navrátivší se Jaromír Zmrhal. Na hrot se pak s kapitánskou páskou postavil Milan Škoda.

Utkání odstartovalo ve fantastické atmosféře udávané oběma fanouškovskými tábory a na první šanci nemuseli diváci příliš dlouho čekat. Hned ve druhé minutě srazil centrovaný míč ve vápně hlavou Milan Škoda k nohám Jaromíra Zmrhala. Ten z otočky nebezpečně vypálil, ale jeho střelu zablokoval obránce.

Šanci na otevření skóre měl jako další Tomáš Souček po centru Jana Bořila z levé strany. Ačkoliv byla jeho hlavička razantní, postrádala potřebnou přesnost a Budinský ji bez větších potíží lapil. O pouhé tři minuty později se ke hlavičce v pokutovém území dostal Milan Škoda. Jeho pokus tentokrát splňoval jak parametry razance, tak i přesnosti a ostravský brankář měl tak co dělat, aby Škodovu hlavičku vyrazil na roh.

Ojedinělá šance se v první půli naskytla ostravským hráčům ve 21. minutě po slávistické ztrátě na půlce hřiště. Brejk Ostravy však bravurním návratem zhatil Ibrahim Traoré. Slávisté mohli trestat o pouhou minutu později, kdy si míč na prsa ukázkově zpracoval Jan Bořil, vytvořil si prostor ke střele a tvrdou ranou prověřil Budinského, který stěží vyrážel.

Slavia dostala postupem času soupeře pod tlak, a ten vyvrcholil ve 36. minutě po faulu Procházky na Michaela Ngadeua v pokutovém území. Rozhodčímu ruka v obličeji kamerunského obránce neunikla a bez váhání nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Tomáš Souček, poslal Budinského na opačnou stranu a v klidu zakončil – 1:0 pro Slavii!

Těsně před koncem poločasu mohl vedení po centru Josefa Hušbauera zdvojnásobit Michal Frydrych. Do míče se tvrdě z voleje opřel, brankář však změnu skóre nepřipustil. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro sešívané.

Druhé dějství začali sešívaní opět aktivně, ale v 54. minutě přišla pro Slavii první komplikace. V jednom ze soubojů s protihráčem se zranil Ibrahim Traoré a ve střední záloze ho nahradil Alex Král.

Velká šance na zvýšení vedení se červenobílým naskytla v 63. minutě. Po kombinaci mezi Michalem Frydrychem a Lukášem Masopustem se po následném centru dostal ke střele Jaromír Zmrhal. Jeho tvrdá rána bohužel ale pouze nastřelila jednoho z bránících hráčů.

Jako druhý se ze střídajících hráčů podíval Peter Olayinka, který nahradil Josefa Hušbauera.

To, na co sešívaní fanoušci dlouho čekali – pojišťovací gól, přišlo v 77. minutě. Alex Král si všiml nabíhajícího Lukáše Masopusta, který skvělým načasováním oklamal ofsajdovou past ostravských. Vzápětí unikl dotírajícímu a tváří v tvář gólmanovi nezaváhal. Levou přízemní střelou rozvlnil síť a spustil vlnu oslav před slávistickými fanoušky – 2:0 pro sešívané!

Jako poslední se na hřiště dostal Ondřej Kúdela. Opačným směrem putoval Milan Škoda, který svedl spoustu osobních soubojů a působil obráncům Ostravy spoustu potíží po celou dobu své přítomnosti na hřišti.

Závěr utkání si sešívaní zkušeně pohlídat, nepřipustil žádné zbytečné zdramatizování a zvítězili ve finále nad Ostravou přesvědčivě 2:0. Červenobílí tak jen pár dní po zisku ligového titulu zkompletovali vítězstvím MOL Cupu unikátní double, na který čekala Slavia dlouhých 77 let! S několika tisíci slávistických fanoušků, kteří vážili cestu do Olomouce, tak mohli zisk ligového poháru náležitě oslavit! Spolu máme double!