4:0
(1:0)
7. kolo, 24. 8. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - Bohemians 1905
Slávisté v 7. kole FORTUNA:LIGY zvítězili jasně 4:0 a opanovali vršovické derby!

Sešívaní se mezi utkáními s Kluží střetli v domácím ligovém utkání se sousedními Bohemians. Před veledůležitým odvetným utkáním play-off Ligy mistrů trenér Jindřich Trpišovský sestavu významně protočil a šanci tak dostali i hráči, kteří zatím příliš prostoru nedostali. Letošní ligový debut si připsali od úvodních minut Alexandru Baluta, či Stanislav Tecl. Proti svému bývalému klubu také nastoupil Júsuf Hilál. Úplně první soutěžní start za A-tým pak zaznamenal Jakub Markovič, který se postavil do branky.

Vršovické derby začalo jako už tradičně ve velkém tempu, ale aktivnějším týmem byli od začátku domácí. Netrvalo tak dlouho a přišla gólová odměna. V 9. minutě byl ve střední vzdálenosti faulován Michal Frydrych a rozhodčí neměl jinou možnost než nařídit přímý kop. K jeho exekuci se postavil Josef Hušbauer a s nabídnutou příležitostí naložil, jak nejlépe to šlo. Jeho přesný pokus zaplaval do šibenice Fryštákovy branky a sešívaní se mohli poprvé v zápasu radovat – 1:0!

O malou chvíli mohlo být ještě veseleji. Jaroslav Zelený našel svým přesným centrem z levé strany v pokutovém území Júsufa Hilála, ale ten bohužel zamířil hlavou pouze nad.

Jako další branku Bohemians ohrozil Stanislav Tecl tvrdou přízemní střelu z úhlu. Jeho pokus ale Fryšták dokázal zlikvidovat.

Hra se ve druhé půlce poločasu uklidnila a příliš šancí neplodila. Na další větší příležitost si tak museli diváci počkat až do 39. minuty, kdy na konci zajímavé kombinační akce našel Alex Král Tomáše Holeše na pravé straně. Ten se odhodlal k přízemní střele na vzdálenější tyč, ale o chlup minul.

Druhý poločas, stejně jako ten první, zahájili aktivně sešívaní a byli za to znovu náležitě odměněni. Ve 49. minutě se rohový kop Petra Ševčíka snesl k Michalu Frydrychovi čekajícímu na zadní tyči, a ten už neměl problém míč hlavou dorazit do sítě – 2:0!

Netrvalo to dlouho a sešívaní v 56. minutě udeřili potřetí a opět po rohovém kopu. Po prvotním závaru se ke střele dostal Alexandru Baluta a následně Michal Frydrych. Jejich pokusy byly sice zablokovány, ale míč se odrazil k osamocenému Ondřeji Kúdelovi, který jej nekompromisně poslal do sítě – už 3:0 pro sešívané!

Druhá půle se pro klokany vůbec nevyvíjela ideálně a další rána přišla v 59. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Kamil Vacek. Zbytek utkání tak museli Bohemians dohrávat v oslabení.

V závěru druhého dějství se do hry dostali Milan Škoda, Ibrahim Traoré a Mick van Buren.

V 79. minutě mohl vedení navýšit Alexandru Baluta. Rumunský záložník se ukázkově uvolnil v pokutovém území, jeho následný technický pokus ale prosvištěl vedle vzdálenější tyče. Ještě větší příležitost měl v 86. minutě, kde se zcela osamocený ocitl před Fryštákem. Rozhodl se pro lob, ten ale skončil pouze na horní síti branky Bohemians!

Čtvrtý gól ale nakonec přišel! Nádhernou akci založil Ibrahim Traoré, na Milana Škodu prodloužil efektní patičkou Alexandru Baluta a slávistický kapitán míč před bránu vrátil Ibrahimu Traorému, který se tváří v tvář Fryštákovi nemýlil – 4:0!

Slávisté ovládli vršovické derby a po výhře 4:0 zůstávají na prvním místě FORTUNA:LIGY!