Sešívaní přišli v Opavě o vítězství v samotném závěru | SK Slavia Praha

Sešívaní přišli v Opavě o vítězství v samotném závěru

1:1
(0:1)
8. kolo, 1. 9. 2019, Městský stadion, Opava
Slezský FC Opava - SK Slavia Praha
Sešívaní doplatili na neefektivitu a v závěru utkání 8. kola FORTUNA:LIGY přišli v Opavě o výhru.

Sešívaní se pro utkání osmého kola FORTUNA:LIGY na hřišti Opavy nemohli ze zdravotních důvodů spolehnout na Ibrahima Traorého, Jakuba Hromadu, Davida Hovorku a Jana Bořila. Tento seznam navíc při rozcvičce rozšířil kvůli problémům se zády i Ondřej Kolář, kterého tak musel v brance na poslední chvíli nahradit Přemysl Kovář.

Začátek utkání na Městském stadionu v Opavě působil velmi vyrovnaným dojmem. Na zajímavý střelecký pokus Jaroslava Zeleného ze 7. minuty, který o kousek minul zadní tyč Šromovy branky, odpověděl o pár chvil později Simerský, který po centru z pravé strany nebezpečně mířil volejem – i jemu ale scházela potřebná přesnost.

Jeden z rozhodujících momentů nejen prvního poločasu, ale i celého utkání přišel v 11. minutě, kdy se po přihrávce Tomáše Součka dostal do úniku Júsuf Hilál. Toho před hranicí pokutového území stáhl k zemi Svozil a bahrajnský útočník musel být ošetřován. Rozhodčí Berka zprvu zákrok nijak nepotrestal, ale po konzultaci s videorozhodčím své rozhodnutí přehodnotil a Svozila poslal červenou kartou do sprch.

Slavisté navíc obdrželi možnost zajímavé standardní situace na hranici šestnáctky. K její exekuci se postavil Josef Hušbauer, svůj pokus ale zamířil jen těsně vedle Šromovy šibenice.

Obraz hry se po vyloučení zcela změnil. Opavští se zatáhli do hustého defenzivního bloku a sešívaní už se nemohli příliš spoléhat na brejkové situace. Rozložit domácí obranu ale sešívaným netrvalo dlouho a architektem gólové situace nebyl nikdo jiný než Tomáš Souček. Ten si ve 24. minutě všiml po pravé straně nabíhajícího Tomáše Holeše a vybídl jej k postupu do vápna Opavy. Pravý bek zachoval chladnou hlavu, všiml si dobře postaveného a hlavně osamoceného Petera Olayinky a míč mu předložil. Před nigerijským křídelníkem už byl snadný úkol – 1:0 pro Slavii!

I přes drtivý tlak se do poločasového hvizdu sešívaní další branky nedočkali a do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení hostí.

Nebylo žádným překvapením, že i po přestávce byla Slavie aktivnějším týmem. V 50. minutě branku domácích ohrozil po zajímavé kombinaci tvrdou střelou Tomáš Holeš, Šrom ale míč dokázal zpacifikovat.

Úspěšný byl i v 61. minutě při přímém volném kopu Nicolaeho Stancia, kde jeho pokus mířící do šibenice vyškrábl na roh. Ve velké šanci se o pár minut později po přihrávce Nica Stancia ocitl také Peter Olayinka, tentokrát ale Šrom zasahovat nemusel. Střelec první branky nezamířil přesně.

Postupně se ale Opava i přes oslabení začínala dostávat do hry a za předchozí neefektivitu málem sešívaní zaplatili v 68. minutě, kdy se po přihrávce Šulce octl v obrovské šanci Dedič. A jenom díky všudypřítomnému Ondřeji Kúdelovi, který jeho následný pokus zablokoval, opavský útočník branku neohrozil.

Definitivně rozhodnout utkání mohl v 80. minutě nově příchozí Milan Škoda. Tváří v tvář gólmanovi se rozhodl pro lob, ten ale Šrom reflexivně vystihl.

Když už to vypadalo, že si slávisté pohlídají těsné vedení až do konce, přišla rána. V nastavení se k centru na pravé straně dostal Manzia a míč namířil do vápna. Pro něj vyběhl Přemysl Kovář, míč však minul a ten propadl až k osamocenému Žídkovi, který ho doklepl do odkryté branky – 1:1.

V krátké době, která z nastavení zbyla, se sešívaní už na nic nezmohli a utkání tak skončilo výsledkem 1:1. Sešívaní v Opavě zaznamenali druhou bodovou ztrátu v letošní sezoně a své vedení na čele tabulky zmenšili na tři body.