Trefa Hušbauera rozhodla zápas v Plzni! | SK Slavia Praha

0:1
(0:1)
14. kolo, 27. 10. 2019, Doosan Arena
FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha
Sešívaní uzavřeli zápasem v Plzni čtrnácté ligové kolo. Díky gólu Josefa Hušbauera zvítězila Slavia 1:0 a vede tak tabulku s náskokem devíti bodů!

Už ve třetí minutě si Ondřej Kolář musel připsat důležitý zásah, povedeným zákrokem vyrazil střelu Kalvacha. 10. minuta přinesla další šanci, Hloušek přihrával před branku na Kayambu, který ale z malého vápna branku netrefil.

V polovině prvního poločasu si vytvořili příležitost také sešívaní. Nicolae Stanciu centroval z přímého kopu do vápna, míč propadl na zadní tyč k Tomáši Součkovi, který ale míč nedokázal usměrnit do branky.

Slavia ve zbytku poločasu více držela míč. Domácí se snažili hrozit hlavně z brejků, po jednom z nich ale Kayamba nedokázal odcentrovat, další střela Mihálika letěla vysoko nad.

V posledních deseti minutách první půle, pokud počítáme i pět nastavených, si Slavia vytvořila několik zajímavých příležitostí. Petr Ševčík se dostal ke střele ze střední vzdálenosti, jeho rána nadělala Hruškovi velké problémy.

Z následného rohu Pepy Hušbauera se k zakončení dostal Tomáš Souček, který vypustil parádní ranou z voleje, Hruška ale jeho střelu vyrazil. V další šanci byl po centru Vladimíra Coufala Josef Hušbauer, ve skluzu ale mířil nad branku.

V poslední minutě nastavení se ale sešívaní mohli radovat! Z pravé strany přišel do vápna centr z nohy Petra Ševčíka, míč vracel před branku Peter Olayinka, k hlavičce se dostal Tomáš Souček, tu ale Hruška dokázal vyrazit. Slávisté ale nic nevzdali, v závaru před brankou nejprve zabojoval o míč Josef Hušbauer, Tomáš Souček ho ještě v leže přiklepl zpět Pepovi Hušbauerovi, který nekompromisní ranou uklidil míč do branky!

Do šaten se tak šlo za vedení Slavie 1:0!

Úvod druhého poločasu příliš pohledný nebyl, sešívaní navíc v 57. minutě přišli o zraněného Davida Hovorku, který si přivodil zranění po souboji ve středu pole. Na hřišti ho nahradil Michal Frydrych.

Mnoho zajímavých příležitostí v dalším průběhu k vidění nebylo, Hlouškův centr z nebezpečné pozice byl příliš dlouhý. Na druhé straně pak byl sám před brankou Standa Tecl, podle názoru pomezního rozhodčího ale stál útočník Slavie v době přihrávky v ofsajdu.

V 82. minutě se k odraženému míči dostal Limberský, který ale svou střelu nenasměroval mezi tři tyče. Skvělý obranný zákrok předvedl v 86. minutě Michal Frydrych, který vykopl zakončení Brabce směřující do branky.

Hlavní sudí nastavil pět minut, po skvělé přihrávce za obranu mohl postupovat na brankáře Peter Olayinka, Hruška ale včas vyběhl a zabránil tak v dalším postupu.

Slavia už vedení 1:0 udržela a díky trefě Pepy Hušbauera zvítězila v Plzni! Sešívaní tak mají na čele tabulky náskok devíti bodů!