Vysokou výhru 4:0 řídil Souček | SK Slavia Praha

4:0
(1:0)
15. kolo, 2. 11. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava
V 15. kole domácí FORTUNA:LIGY přijel do Edenu ostravský Baník. I díky dvěma brankám Tomáše Součka si nakonec sešívaní připsali důležitou výhru 4:0.

Sobotní podvečer se v pražském Edenu nesl znovu v duchu domácí ligové soutěže. Ze Slezska přicestoval Baník Ostrava, kterému měli sešívaní co vracet z prohraného osmifinále MOL Cupu. I proto volil trenér Slavie Jindřich Trpišovský podobnou sestavu, v jaké tým nastupuje v rámci Ligy mistrů. Největší změny zaznamenala stoperská dvojice, kdy se vedle sebe postavili Michal Frydrych a Ladislav Takács, který si za Slavii odbyl ligový debut.

Sešívaní vyběhli na trávník s jasným cílem, odčinit vypadnutí z poháru a pobrat tři domácí body. Tomu ostatně odpovídalo i nasazení, se kterým vstoupili do zápasu. Bohužel pro ně, Ostrava se snažila držet krok a zaplněný Eden sledoval v prvních pětadvaceti minutách spíše boj o střed pole doprovázený množstvím faulů i žlutých karet.

Co se šancí na vstřelení branky týče, slávisté se dostali do několika slibných příležitostí. Stanislav Tecl, Josef Hušbauer ani Laco Takács však své akce nedotáhli do finálních fází.

Naštěstí pro Slavii se hráči nenechali zviklat agresivním fotbalovým pojetím soupeře a snažili se dál vstřelit branku kombinační hrou, za což byli ve 43. minutě odměněni. Nigerijský reprezentant Peter Olayinka skvěle vybojoval míč, posunul ho na Petra Ševčíka do velkého vápna a ten přesně mířenou přihrávkou našel nohu kapitána Tomáše Součka, který tvrdou ranou rozvlnil síť branky před severní tribunou a otevřel skóre utkání.

Závěrečné minuty první půle už branku nepřinesly a sešívaní tak zamířili do kabin za stavu 1:0.

Do druhého poločasu nastoupili slávističtí hráči s obrovskou chutí Baník definitivně zlomit a to se jim také málem povedlo už tři minuty po hvizdu sudího. Bohužel branku, kterou hlavou vsítil Peter Olayinka, rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu. Sešívané to ale mrzet nemuselo. Ostravští byli totiž od té chvíle pod obrovským tlakem a už šance Coufala vyloženě volala po brance, která

Ta ale přišla až v 52. minutě. Skvěle hrající Tomáš Souček si ve vápně našel odraženou střelu Petera Olayinky a z bezprostřední blízkosti hlavou překonal kapitulujícího Budínského, díky čemuž si kapitán Slavie připsal druhý zásah.

Sešívaní po další vstřelené brance získali potřebný klid na svých kopačkách a Baník příliš k míči nepouštěli. Za dalších devět minut mohlo být navíc ještě veseleji. V 61. minutě fauloval ve velkém vápně Ostravy Stanislava Tecla Jirásek, za což viděl od hlavního arbitra Klímy červenou kartu a musel se poroučet ze hřiště. Bohužel, Tomáš Souček, který se postavil k nařízenému pokutovému kopu, čistý hattrick nedovršil a Budínský mu střelu tentokrát lapil.

Od chvíle, kdy Baník musel hrát s jedním chybějícím hráčem, začala Slavia utkání vyloženě vládnout, což dokázala nejen množstvím střel a šancí, ale i dalšími vstřelenými brankami. Nejprve v 68. minutě na 3:0 zvyšoval Stanislav Tecl, který se nejlépe zorientoval v malém vápně po střele Tomáše Součka a o devět minut později dorážel po velkém tlaku za Budínského záda míč Petr Ševčík.

Ve zbylých deseti minutách už dominantně hrající Slavie další branku nepřidala a nakonec zvítězila přesvědčivým výsledkem 4:0, čemuž přihlíželo 18 298 skvěle se bavících fanoušků! Do příštího ligového kola tak budou slávisté vládnout tabulce s náskokem minimálně devíti bodů.