0:0
(0:0)
17. kolo, 23. 11. 2019, Andrův Stadion
SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha
Oslabení sešívaní, kteří odehráli druhý poločas v deseti, se na gól stejně jako domácí Sigma nezmohli. Za bezbrankovou remízu si tak odváží z Olomouce bod.

Po reprezentační pauze vyrazili sešívaní k utkání 17. kola FORTUNA:LIGY na Hanou, kde vyzvali na Andrově stadionu Olomouc. Do zápasu kvůli nemoci nemohl zasáhnout středopolař a opora týmu Tomáš Souček, kterého na pozici hráče číslo 6 nahradil Laco Takács. V obraně naopak k žádnému překvapení nedošlo, do brány se jako obvykle postavil Ondřej Kolář. S kapitánskou páskou na levé ruce přivedl své spoluhráče na hřiště Josef Hušbauer.

Slavia se od úvodního hvizdu rozhodčího Pavla Rejžka  proti Sigmě sehrávala a bylo znát, že tým má za sebou reprezentační pauzu. Tým Jindřicha Trpišovského se sice snažil kombinovat, ale finální fáze často vázla na nepřesnostech.

Do prvních dvou šancí se dostal záložník Petr Ševčík. Nejprve v 18. minutě využil kvalitní kombinace uvnitř velkého vápna, ale jeho přízemní střelu zlikvidoval Aleš Mandous. Ne jinak to mu bylo i ve 24. minutě, kdy čerstvý seniorský reprezentant napřáhl ze střední vzdálenosti. Tentokrát ale musel gólman Sigmy vytáhnout ještě lepší zákrok.

Když se v Olomouci začal pomalu blížit konec první půle, začali sešívaní svoji hru zpřesňovat a pomalu vytvářet na domácí Olomouc tlak. Bohužel žádná branka z něho nevyplynula. Veselo naopak mohlo být na druhé straně hřiště, ale sudí Rejžek unikajícího útočníka Sigmy zastavil kvůli předchozímu faulu Vladimíra Coufala, za který viděl obránce Slavie žlutou kartu.

Klíčový moment první půle a ostatně i celého utkání přišel těsně před přestávkou. Záložník Lukáš Masopust totiž nedovoleným způsobem zastavil útočníka Olomouce v samostatném úniku směrem k Ondřeji Kolářovi a za svůj zákrok bohužel viděl červenou kartu. Na nic dalšího už ale nezbyl čas a první půle tak skončila za bezbrankového stavu.

Kdo ve druhém dějství čekal jednostranné dobývání branky hostů v oslabení, nedočkal se. Slavia si i v deseti hráčích dokázala vypracovat hned několik zajímavých příležitostí. V 51. minutě se po kombinaci na levé straně do vápna vřítil Jan Bořil a hned hledal prudkým centrem na malém vápně Petera Olayinku. Ten však na míč nedosáhl.

Pár následujících minut patřilo Ladislavu Takácsovi, který se v rychlém sledu dostal do několika slibných šancí. Ta největší přišla zřejmě v 57. minutě, kdy jeho hlavičku skvěle na přední tyči vychytal Mandous.

Olomouc sice ve druhé půli hrála ve více mužích, ale nebezpečné situace si vypracovávali sešívaní. Nejblíže ke vstřelení branky byl v 71. minutě Michal Frydrych, který si nejvýše naskočil na rohový kop Josefa Hušbauera. Svoji tvrdou hlavičku směřoval ale jen do země, od které míč orazítkoval břevno olomoucké branky!

O malou chvíli později, v 74. minutě, zahrozil také hlavičkou po standardní situaci domácí Yunis, naštěstí ale zamířil jen těsně vedle.

Následovala fáze zápasu často přerušovaná fauly, nebo ztrátami míče na obou stranách. Tuhle fázi zápasu ukončil až Mick van Buren, který v 85. minutě pronikl do vápna a ocitl se tváří v tvář Mandousovi. Olomoucký brankář ale včas vyběhl a zneškodnil gólovou šanci sešívaných.

V samotném nastavení se skvělým obranným zákrokem vytasil Michal Frydrych, který nebezpečný míč odpálil do bezpečí před natahujícím se Yunisem.

Diváci na Andrově Stadionu se branky nedočkali a zápas skončil 0:0. Sešívaní si tak připsali třetí bodovou ztrátu v sezoně za třetí venkovní remízu.