2:0
(1:0)
23. kolo, 1. 3. 2020, Městský stadion Miroslava Valenty
1.FC Slovácko - SK Slavia Praha
Ve třetím jarním zápase nastoupili sešívaní na Slovácku. Domácí šli v prvním poločase do vedení, výhru potvrdili v závěru utkání.

Trenér udělal oproti zápasu s Opavou dvě změny, obě byly vynucené. Petr Ševčík nemohl nastoupit kvůli nemoci, na hřišti ho tak nahradil Oscar Dorley. Ze stejného důvodu nemohl nastoupit ani Jan Bořil, toho tak nahradil Tomáš Holeš.

Úvodní část prvního poločasu příliš zajímavých momentů nenabídla a hrálo se převážně ve středu hřiště. Povedenou choreografií se prezentovala Tribuna Sever. První ohrožení branky obstaral až Nicolae Stanciu, jehož tvrdá střela ale mířila do středu branky.

Do vedení tak šli domácí. Po přihrávce zleva zakončoval sám před brankářem Tomáš Zajíc, jeho ránu ještě dokázal Ondřej Kolář vyrazit, k míči se ale dostal dobíhající Milan Petržela, který uklidil míč do odkryté branky.

Ve 34. minutě byla Slavia blízko vyrovnání, střelu z kopačky Nicolae Stancia dokázal brankář Matouš Trmal jen lehce tečovat a míč už směřoval do odkryté branky, na poslední chvíli ho však z brankové čáry vykopl Michal Kadlec.

Další povedenou střelou se prezentoval opět Nicolae Stanciu, také tentokrát ale jeho proti střele zasáhl brankář Matouš Trmal. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí Slovácko.

Do druhé části vstoupili sešívaní tlakem a v 56. minutě si vytvořili zajímavé příležitosti. Nejprve Trmala nepropálil Stanislav Tecl, po dalším centru Nicolae Stancia se k odraženému míči dostal Lukáš Masopust, který už hlavou posílal míč za záda Matouše Trmala, jeden z obránců ale opět míč vykopl z branky.

Další velkou šanci měl opět Nicolae Stanciu, kterého vyslal do šance Oscar Dorley, také tentokrát byl úspěšný Trmal v brance Slovácka. V 86. minutě vytáhl skvělý zákrok také Ondřej Kolář, když vychytal hlavičku Ondřeje Zahustela z malého vápna.

Ve druhém případě ale už Ondřej Kolář na hlavičku Ondřeje Zahustela nestačil, ten si v 89. minutě naskočil na centr z pravé strany a hlavičkou zvýšil vedení domácích na konečných 2:0.