Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FC Baník Ostrava | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FC Baník Ostrava"

0:2
(0:1)
16. kolo, 23. 11. 2012, Multifunkční areál Eden, Praha
SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava
Branky: <b>Branky:</b> 42. Kaprálik, 77. Zeher. <b>ŽK:</b> Juhar, Nitrianský – Zeher. <b>Rozhodčí:</b> Kálovec – Slyško, Wilczek.

Slávisté začali aktivněji a ve 12. minutě měli první šanci jít do vedení. Z prvního rohu v zápase nacentroval Kisel na přední tyč, Petrák hlavou tečoval a míč zamířil metr vedle zadní tyče. V šestnácté minutě byl vyhlášen poplach na druhé straně. Obrana Slavie zapomněla na volného Majtána a jeho střelu z deseti metrů musel bravurním zákrokem zlikvidovat Berkovec.

Další šanci si vytvořila Slavia, v devatenácté minutě poslal Kisel míč pravačkou do boční sítě, to ale bylo na dlouhou dobu všechno. Až těsně před koncem poločasu se Slavia prezentovala pěknou akci, na jejímž konci byla zblokovaná Juharova střela.

Do vedení šal ale ve 42. minutě Baník. Míč po centru z přímého kopu zapadl do skrumáže před naší brankou a Kaprálik se štěstím prostřelil Berkovce.

Začátek druhého poločasu se nesl ve znamení tlaku Slavie. V 58. minutě si k odraženému míči naběhl Martin Dostál, svoji střelu ale namířil metr vedle levé tyče. V 63. minutě pak pálili krátce po sobě Nitrianský a Koreš, první jmenovaný ale zamířil jen do obránce před sebou, druhý do boční sítě.

V 64. minutě se na hřiště dostal loučící se Stanislav Vlček, který nahradil Martina Juhara, a o pět minut později mohl svou derniéru ozdobit gólem, Čonkův centr byl ale o chlup pomalejší a Standa na zadní tyči na míč nedosáhl.

Místo vyrovnání tak bohužel přišla rozhodující branka Baníku. K přímému kopu těsně za velkým vápnem se postavil střídající Zeher a střelou do šibenice zvýšil na 2:0.

Slavia se pokusila o závěrečný tlak, zalezlý Baník už ale překonat nedokázala. Frejlachova střela mířila nad a Latkovu hlavičku lapil gólman Bárta.

Nadějně rozjetý podzim tak skončil neslavně, čtyřmi porážkami v řadě. Po Plzni, Budějovicích a Hradci Slavia podlehla doma Baníku 0:2.