0:0
(0:0)
LM4, 5. 11. 2019, Camp Nou
FC Barcelona - SK Slavia Praha
Slavia odehrála další utkání skupinové fáze UEFA Champions League, ve kterém získala cenný bod za remízu 0:0 proti extrémně silné FC Barcelona.

Čtvrtý hrací den UEFA Champions League nabídl všem sešívaným fanouškům možná ten nejatraktivnější venkovní duel, který si lze představit. Slávisté se na největším evropském stadionu Camp Nou utkali s FC Barcelona.

Na španělský trávník vyběhli sešívaní v lehce pozměněné sestavě, než byla ta, ve které se s Barçou střetli před dvěma týdny v Edenu, kde prohráli 2:1. Nešťastné zranění Davida Hovorky donutilo trenéra Jindřicha Trpišovského postavit do stoperské dvojice zkušeného Michala Frydrycha. Naopak, ve středu záložní řady se objevil navrátilec z marodky Ibrahim Traóre a nahradil Jaroslava Zeleného.

Po úvodním hvizdu rozhodčího Olivera z Velké Británie musela Slavia čelit poměrně souvislému tlaku Barcelony, který ale na rozdíl od domácího utkání brankou neskončil a sešívaní se tak mohli začít postupně osmělovat.

První vyloženě brankovou příležitost přinesla už 11. minuta a mohla v ní jít do vedení domácí Barcelona. Po levé straně slávistů se prosmýkl rychlonohý obránce Semedo a z úhlu se řítil na brankáře Ondřeje Koláře, na kterého ale nevyzrál a nechal ho vyniknout parádním zákrokem.

Slávisty v první půli zdobila především obrovská bojovnost a nasazení a z dobré defenzivní práce plynuly i nebezpečné rychlé brejkové situace. Jedna taková pak nabídla velkou příležitost sešívaných v prvních pětačtyřiceti minutách. Po úniku Olayinky po levé straně se ke střele dostal Nico Stanciu a kdyby jeho střela netrefila Lukáše Masopusta, pravděpodobně by zamířila do branky.

Dobře hrající sešívané navíc v utkání držel i skvělý Ondřej kolář a nutno dodat, že i jeho branka. Ta hrála obrovskou roli ve 35. minutě, kdy břevno zastavilo Messiho střelu z velkého vápna. Následně se v závěru dvakrát zaskvěl právě slávistický brankář, když nejprve opět musel zasahovat proti Messimu a následně, po rohu, likvidoval Piquého hlavičku z bezprostřední blízkosti.

Na druhé straně hřiště se ovšem také děly zajímavé věci, a to především v nastavení první půle. Po tečované střele Nica Stancia se totiž ve vápně dostal k míči specialista na Barcelonu Honza Bořil a dokonce překonal jinak jistého Marca-Andrého ter Stegena. Jeho branka ale pro ofsajd neplatila a do kabin se nakonec šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Úvod druhé půle jako by kopíroval začátek té první. Barcelonští se snažili hned od začátku zvrátit stav utkání na svoji stranu a Slavii donutili k tomu, aby se zatáhla na svoji polovinu. Naštěstí, dobrá obranná hra a především gólman Ondřej Kolář, nedovolili Kataláncům skórovat. To se navíc nepovedlo ani Sergimu Robertovi, který tváří v tvář sešívanému brankáři selhal. Barcelona pak sice míč do brány Slavie dostala, ale VAR odhalil ofsajd Lionela Messiho.

Mezi pětapadesátou a sedmdesátou minutou se na slušně zaplněném Camp Nou bavili diváci domácích i sešívaných. Vděčit za to mohli především tomu, že se hrál otevřený fotbal nahoru a dolů. Bohužel, větší šanci na branku nepřinesla žádný z ambiciózních průniků slávistů. Nejvíce tak opět vynikl jednoznačný muž utkání, Ondřej Kolář. Poněkolikáté čelil v minisouboji nejlepšímu hráči světa Lioneli Messimu, když se před ním Argentinec ocitl úplně sám. Z velké blízkosti se ale na Koláře nepřišel.

V závěrečných minutách se opět začal stupňovat tlak domácí Barcelony, ale Slavia skvěle bránila a nedovolila Blaugranas vstřelit branku, což u nich není na domácím stadionu zvykem. Sešívaní tak i přes tříminutové prodloužení dokráčeli ke konečnému hvizdu, který znamenal, že si z Camp Nou odvezli extrémně cenný bod za remízu 0:0.