Slávistky v osmifinále Ligy mistryň podlehly Arsenalu | SK Slavia Praha

Slávistky v osmifinále Ligy mistryň podlehly Arsenalu

2:5
(0:3)
osmifinále, 16. 10. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - Arsenal FC
Sešívané fotbalistky podlehly v Edenu v prvním utkání osmifinále Ligy mistryň silnému Arsenalu 2:5. Nepříznivě se vyvíjejí skóre korigovaly v závěru zápasu Kateřina Svitková a Mia Perssonová.

Slávistky se proti Arsenalu musely obejít bez své nejlepší střelkyně Terezy Kožárové, kterou na hrotu útoku nahradila Franny Černá. Do brány se postavila talentovaná Olivie Lukášová, obrannou čtveřici před ní tvořily Andrea Jarchovska, Veronika Pincová, Simona Necidová a Deneisha Blackwoodová. Do zálohy se postavila kapitánka Diana Bartovičová, Mia Perssonová a Kateřina Svitková. Franny Černou na hrotu doplnily křídelnice Petra Divišová a Tereza Szewieczková.

Jako první zahrozily v osmé minutě hráčky hostí, nebezpečný centr Meadové však prolétl pokutovým územím Slavie, žádná z hostujících hráček se k nebezpečně skákajícímu míči nedostala. O deset minut později prudce vypálila z hranice vápna Nobbsová, proti níž skvěle zasáhla pozorná Olivie Lukášová.

Nabuzené slávistky se do první vážnější akce dostaly ve 21. minutě, kdy se po pravém křídle vřítila do vápna Arsenalu Franny Černá, na její střílený centr však žádná z jejích spoluhráček nedosáhla.

O chvíli později už se skóre měnilo, byly to ale hráčky hostí, které se dokázaly prosadit. Do samostatného úniku se totiž ve 24. minutě dostala Miedemová, která přesnou ranou k pravé tyči dostala Arsenal do vedení - 0:1. O dvě minuty později navíc přidala útočnice anglického týmu další branku, když po zaváhání sešívané brankářky bez problému poslala míč do odkryté brány Slavie - 0:2.

Na tříbrankový rozdíl mohla zvýšit ve třicáté minutě Meadová, na hranici malého vápna ji však skvěle vychytala vybíhající Olivie Lukášová. Ve 36. minutě měla stejná hráčka další velkou šanci, ve stoprocentní příležitosti ale minula levou tyč odkryté domácí brány.

Třetí gól Arsenalu tak vsítila až nezastavitelná Miedemová, která po povedené individuální akci Littleové dorazila míč do brány Slavie a do kabin se odcházelo za stavu 0:3.

Do druhé půle střetnutí vstoupily odhodlané slávistky aktivně. Krátce po úvodním hvizdu zakončovala po centru Diany Bartovičové Franny Černá, která ale ve složité pozici nedokázala usměrnit míč mezi tři tyče.

O dvě minuty později sešívané fotbalistky zapomněly za svými zády nezastavitelnou Miedemovou, která bez problémů proměnila přesný centr van de Donkové - 0:4. A bylo hůře. V 57. minutě totiž ve vápně Slavie faulovala vracející se Mia Perssonová a z nařízeného pokutového kopu se nemýlila kapitánka angličanek Littleová - 0:5.

Sešívané fotbalistky hnané podporou fanoušků se nevzdaly a vytrvale hledaly cesty skrze zformovanou hostující obranu, pokus Andrey Jarchovske po přesném centru Kateřiny Svitkové však neskončil mezi třemi tyčemi brány Arsenalu. Nedlouho poté po pěkné zasekávačce neúspěšně pálila Mia Perssonová a neujalo se ani zakončení Franny Černé, které obránkyně soupeře zvládly zblokovat mimo.

Trpělivým slávistkám se však nakonec přeci jen podařilo skórovat, v 71. minutě po krásném uvolnění a přesném centru Michaely Khýrové rozvlnila síť za zády Peyraud-Magninové chladnokrevně zakončující Kateřina Svitková - 1:5! Sešívané fotbalistky nepolevily a pokračovaly v náporu, díky kterému v samotném závěru utkání vsítila druhou branku Slavie Mia Perssonová, která z hranice vápna dorazila do odkryté brány hostí zakončení Petry Divišové - 2:5!

Další gól už ale bojující slávistky ve zbylých minutách přidat nestihly a v londýnské odvetě tak budou dohánět tříbrankové manko.