Slavia v Edenu remizovala 1:1 | SK Slavia Praha

1:1
(0:0)
18. kolo, 3. 3. 2013, Eden Arena
SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav
Branky: Branky: 81. Mičola - 66. Štohanzl. ŽK: Petrák, Nitrianský, Vošahlík, Škoda, Juhar - Kysela, Opiela, Sloboda. Diváci: 5823.
EDEN/PRAHA - Slavia s Mladou Boleslaví remizovala. V 61. minutě poslal hosty do vedení Štohanzl, za Slavii vyrovnával devět minut před koncem svým prvním gólem ve Slavii Tomáš Mičola.
Slavia nastoupila k prvnímu jarnímu domácímu utkání v Edenu proti Mladé Boleslavi. Sešívaní se museli obejít bez zraněného kapitána Karola Kisela, který si v tréninku poranil koleno. Vyšetření však ukázalo, že se nejedná a nic vážného. Samotné utkání zahájil čestným výkopem režisér David Ondříček, jehož film Ve stínu si včera odnesl devět Českých lvů.

Slavia zahájila hru se dvěma útočníky, duo Škutka – Fenin však vydrželo jen do patnácté minuty, kdy Martina Fenina zastavilo zranění kotníku a musel hřiště opustit. Předtím ještě stihl útočník, který do Slavie přišel v zimě z Chotěbuzi, rozehrát první větší slávistickou šanci. Fenin přihrál doprava Vošahlíkovi, jehož centr na zadní tyč našel Marcela Gecova. Hlavička našeho defenzivního záložníka však zamířila těsně vedle pravé tyče.

Za další šancí prvního poločasu stál dnešní kapitán Martin Dobrotka. Nejprve prošel celé hřiště, pak přihrál Dávidu Škutkovi a skrze přihrávku do vápna od Milana Škody se k němu míč vrátil, jenomže prudkou přízemní střelu slávistického stopera skvěle vyrazil brankář Miller.

V závěru první půle mohli udeřit také hosté, když se po dobré práci Sivriče dostal ke střele z voleje Bořil, ale jeho pokus skončil na tyči Čontofalského branky. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

V úvodu druhé půle si připsaly po jedné šanci oba týmy, zejména hlavička Milana Škody po centru Vošahlíka a reflexivní zákrok Millera stály za to. Skóre otevřeli v 66. minutě hosté. Magera poslal za obranu míč na Štohanzla, který přehodil bezmocného Čontofalského.

Slavia odpověděla v 81. minutě gólem střídajícího Tomáše Mičoly, který si tak připsal první branku v sešívaném dresu. Po Škutkovi se k míči dostal Honza Vošahlík, který udělal kličku brankáři Millerovi, ale Boleslavi se stále dařilo udržet míč před brankovou čárou. Zdánlivě ztracenou šanci pak svou dorážkou zachránil Tomáš Mičola.

Slavia ani posedmé v řadě nevyhrála, v tabulce zůstávají sešívaní na 11. místě a v pátek jedou do Brna.