Vítězné vykročení do nadstavby v Ostravě | SK Slavia Praha

Vítězné vykročení do nadstavby v Ostravě

1:3
(0:2)
N1, 20. 6. 2020, Městský stadion ve Vítkovicích
FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha
Sešívaní podali proti Baníku Ostrava dominantní výkon a po gólech Davida Zimy, Jana Bořila a Petara Musy si odváží tři body za zasloužené vítězství 3:1.

Pro první utkání skupiny o titul na hřišti Baníku Ostrava nemohl Jindřich Trpišovský počítat se zraněným Ondřejem Kúdelou, kterého nahradil v základní sestavě Michal Frydrych. Do základní sestavy se pak po odpykání jednozápasového trestu za červenou kartu z utkání právě v Ostravě vrátil Stanislav Tecl.

Sešívaní měli Baníku co oplácet. Jen deset dní nazpět totiž na jeho hřišti přišli v hloubi závěrečného nastavení o tři body. A podle toho i vypadal začátek utkání, od kterého sešívaní vlétli ve velkém stylu. Hned ve 3. minutě Stanislava Tecla vysunul ve vápně šikovně Vladimír Coufal. Slávistického útočníka ale skvěle z úhlu vychytal Laštůvka.

Slávisté pokračovali v útočné aktivitě a začátku utkání dominovali. Odměna za jejich snahu tak na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 14. minutě se rohový kop z kopačky Petra Ševčíka snesl na nohu Davida Zimy na hranici malého vápna. Ten nezaváhal a rozvlnil ostravskou síť – 1:0 pro Slavii!

Domácí byli po většinu prvního poločasu stejně jako v minulém utkání spíše zatažení a k první větší šanci se dostali až ve 31. minutě. Po centru z levé strany se ke střele z hranice malého vápna dostal Potočný, Ondřej Kolář se ale vytasil se skvělým reflexním zákrokem!

Ve 40. minutě mohli ale udeřit opět slávisté, jmenovitě Stanislav Tecl, kterého centrem přesně našel Nicolae Stanciu. Svoji hlavičku mířil slávistický útočník na zadní tyč, ale netrefil přesně. Smutnit ale slávisté nemuseli dlouho. Jen o malou chvíli později, ve 43. minutě, Nicolae Stanciu míč opět fantasticky zakroutil na nabíhajícího Jana Bořila. Ten šanci využil, jak se patří a míč hlavou nasměroval k tyči za záda bezmocného Laštůvky – 2:0 pro sešívané!

Po změně stran se hra mírně uklidnila. O větší zrušení se v 62. minutě postarali opět až slávisté. Lukáš Masopust unikl po pravé straně a na středu, na hranici vápna našel Stanislava Tecla, který míč technickou střelou neomylně poslal k tyči. Radost ze třetího gólu ale netrvala příliš dlouho. Pomezní rozhodčí si správně všiml ofsajdového postavení, skóre tak zůstávalo 2:0.

Sešívaní šli po celou dobu druhé půle jistě k vítězství, o to více bylo šokující snížení v 90. minutě, které všem připomnělo minulé utkání v Ostravě. Na 2:1 snížil po přesné přihrávce Kuzmanoviče rychlonohý Buchta, který obešel Ondřeje Koláře a nezaváhal v zakončení.

Drama do poslední sekundy zápasu se ale nekonalo. O pojistku a třetí gól se obratem postarali střídající hráči. Oscar Dorley z levé strany přesně mezi malým vápnem a penaltou našel prostor, kam si seběhl Petar Musa. Na následnou střelu Laštůvska nedokázal zareagovat – 3:1!

Více už utkání nepřineslo a slávisté se tak do Prahy vrací směrem k obhajobě titulu s extrémně důležitými třemi body!