Petr Ševčík jediným gólem proti Plzni zařídil 20. titul! | SK Slavia Praha

Petr Ševčík jediným gólem proti Plzni zařídil 20. titul!

1:0
(0:0)
N2, 24. 6. 2020, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň
Šlágr skupiny o titul FORTUNA:LIGY přinesl jediný gól. Postaral se o něj Petr Ševčík a uvrhl Eden do oslav 20. ligového titulu.

Ve druhém kole skupiny o titul FORTUNA:LIGY proti Plzni se nemohl Jindřich Trpišovský kromě dlouhodobě zraněných Davida Hovorky a Petera Olayinky spolehnout pouze na Tomáše Holeše, který se zranil při dopoledním rozcvičení. Do základní sestavy se naopak po doléčení zranění z utkání se Zlínem vrátil Ondřej Kúdela.

Sešívaní za podpory domácích fanoušků, se kterými byli odloučení od začátku března, vlétli do zápasu ve velkém stylu a po několika nadějných, avšak nezdařilých průnicích si v 10. minutě vypracovali první gólovou příležitost. Nicolae Stanciu svým aktivním pohybem na levé straně rozpohyboval obránce, našel si prostor k centru a přesnou šajtlí míč naservíroval Lukáši Masopustovi mezi penaltu a malé vápno. Ten ale z voleje přestřelil!

Ve 23. minutě se o další akci postarali stejní aktéři, role si však tentokrát prohodili. Lukáš Masopust o míč oloupil rozehrávající plzeňskou obranu a obratem hledal nabíhajícího Nica Stancia. Ten levačkou z velkého úhlu střílel nebezpečně, bohužel ale o kousek vedle Hruškovy vzdálenější tyče!

Ačkoliv sešívaní kontrolovali hru, na další velkou šanci si museli fanoušci počkat až do 41. minuty. Míč se dostal několik metrů před vápnem k Ibrahimu Traorému, ten se skvělým dotekem uvolnil, protancoval kolem Hejdy a ten neměl jinou možnost, než ho před vápnem zfaulovat. Téměř každý na stadionu čekal, že se přímého volného kopu ujme Nicolae Stanciu, ale nebylo tomu tak. Ještě se teprve dorovnávali poslední krajní hráči ve zdi a do míče se za překvapivého načasování opřel Lukáš Provod, který jen těsně minul šibenici! Více šancí první půle nepřinesla a do kabin se šlo za bezbrankového stavu 0:0.

Do Edenu sice mohla jen přibližně čtyři tisícovka fanoušků, podle atmosféry ve druhém poločasu to však nebylo vůbec poznat. Ti, kteří se na svá sedadla dostali, hnali sešívané dopředu skvělým povzbuzováním a odměnu jim mohlo přinést snažení Slavie už v 56. minutě. Stanislav Tecl se uvolnil na pravé straně k ostrému centru. Na něj ale nikdo nedosáhl a tak jen prolétl po malém vápně.

Když už to začínalo vypadat na nervózní závěr šlágru skupiny o titul, sešívaní konečně udeřili! V 69. minutě Lukáš Masopust podnikl slamom okolo plzeňské obrany za pravé straně, míč naservíroval pod sebe Petru Ševčíkovi a ten jej do protipohybu Hrušky poslal přesně k tyči – 1:0 a Eden šel do varu!

Zbývalo dvacet minut, ale drama se nekonalo. Sešívaní zkušeně nutili plzeňské do spousty faulů, hra se kouskovala a naopak hrozila z brejků Slavia. Zbytek utkání gól nepřinesl. S hvizdem hlavního rozhodčího tak bylo jasné, že Slavii letos v tabulce už nikdo nepřekoná!

Sešívaní se tak mohli po zápase zaslouženě společně s fanoušky venku u stadionu radovat z 20. ligového titulu! #hotovo20