Vysoká výhra 4:0 nad Jabloncem. Dvakrát pálil Musa | SK Slavia Praha

Vysoká výhra 4:0 nad Jabloncem. Dvakrát pálil Musa

4:0
(2:0)
N3, 28. 6. 2020, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FK Jablonec
V prvním domácím utkání coby téměř jistý vítěz nejvyšší domácí soutěže přivítala Slavia v Edenu ambiciózní celek z Jablonce. Drama se ale nekonalo. Sešívaní zvítězili 4:0 díky dvěma gólům Musy a zásahům Masopusta i Ševčíka.

Sešívaní vstoupili do utkání, kterého se již podruhé mohla účastnit i omezená skupina fanoušků, velmi aktivně. Na první pohled bylo všem jasné, že se hráči chtějí coby jistí vítězové letošního ročníku FORTUNA:LIGY předvést. V Edenu se tak hrál od samého začátku kombinační fotbal, kterému nechyběly ani šance.

Do první vyložené příležitosti se po signálu z rohového kopu dostal kapitán Jan Bořil, hlavou ale mířil jen těsně vedle pravé tyče brankáře Hrubého. Na úvodní branku sešívaní příznivci ani tak nemuseli čekat moc dlouho. V 8. minutě zápasu se totiž nejprve na vlastní polovině míče zmocnil Nico Stanciu, rozjel nadějnou akci a po kombinaci s Lukášem Provodem nacentroval přesně na nohu Petara Musy, který poslal míč přímo do levého horního rohu branky. Slavia tak brzy vedla 1:0.

V Edenu pak dál úřadovala Slavia a Jablonec se jen stěží dostával k delším pasážím, kdy by držel míč. Z kombinační hry sešívaných plynulo i několik slibných příležitostí. Jednu z těch největších měl Júsuf, ale jeho střelu zablokovali obránci Jablonce. Do další velké šance se dostal i Petar Musa, který ale tentokrát hlavou mířil vedle a druhou branku v zápase si musel počkat.

Slavia se ale i přesto mohla v první půli ještě jednou radovat ze vstřeleného gólu. Individuální akci předvedl na levé straně hřiště Lukáš Provod, podařilo se mu i zakončit, jeho střelu zablokovali obránci, ale míč se odrazil přímo na nohu Petra Ševčíka. Ten už měl jednoduchou úlohu, ve které neselhal a ránou doprostřed prázdné brány stanovil konečné skóre první půle 2:0 pro letošního mistra.

Ve druhé půli Slavia na hřišti pokračovala ve stejném trendu a snažila se Jablonec přehrávat po zemi. Začátek byl ovšem ze stran obou týmů o dost pomalejší než v první půli. Slavia zabrala až přibližně po deseti minutách hry a hned z toho byla další branka. Petar Musa v 58. minutě chytře využil zaváhání hostujícího stopera Štěpánka, důrazně ho obral o míč a pak chladnokrevně zakončil. Dal tak svoji druhou branku v utkání a celkově si zapsal 13. zásah v sezoně, čímž se vyšvihl na průběžné první místo mezi ligovými střelci.

Následující minuty pak nabídly velký tlak sešívaných, ze kterého ovšem pramenily pouze velké šance. Tu vůbec největší měl Vladimír Coufal. Nico Stanciu chytře zahrál rohový kop přibližně dva metry za hranici velkého vápna, kde pravý obránce červenobílých čekal na svoji šanci. Jeho střela pak jen těsně minula branku Jablonce.

Zbytek utkání dál dominovala Slavia, ale zápas se spíše dohrával, než že by měl závratné tempo. Výjimkou ovšem byla 87. minuta, na kterou si svoji druhou skvostnou asistenci v zápase schoval Nico Stanciu. Rumunský záložník našel krásným pasem střídajícího Lukáše Masopusta a ten se v momentě řítil sám na brankáře Jablonce. Tváří v tvář Hanušovi se nemýlil a zvýšil vedení už na 4:0.

V samém závěru pak měl velkou šanci zkompletovat hattrick Petar Musa, ale z penalty nařízené po zákroku na Lukáše Provoda branku nedal. Gólman Hanuš byl chytřejší a střelu doprostřed brány zlikvidoval. Sešívané to ale mrzet nemuselo. S Jabloncem si hravě poradili a zvítězili 4:0.