Smolná remíza: Slavia inkasovala v Teplicích minutu před koncem | SK Slavia Praha

Smolná remíza: Slavia inkasovala v Teplicích minutu před koncem

1:1
(0:0)
21. kolo, 31. 3. 2013
FK Teplice - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 89. Vondrášek - 70. Vošahlík <b>ŽK:</b> Mahmutovič - Nitrianský, Gecov <b>Rozhodčí:</b> Paták - Košec, Pospíšil <b>Diváci:</b> 4 820
TEPLICE/NA STÍNADLECH – Slávisté přišli ve 21. kole Gambrinus ligy o vedení na půdě Teplic minutu před koncem řádné hrací doby. Vondráškovo vyrovnání přišlo ve chvíli, kdy už se fanoušci pomalu začínali radovat z výhry.
První poločas se hrála vyrovnaná partie bez branky a bez jasné gólové příležitosti. Už v šesté minutě sice naši branku ohrozila Vachouškova hlavička, exslávista ve službách Teplic ale střílel nad. O deset minut později mířila právě od Vachouška přihrávka za naši obranu na Litsingiho, tomu ale těsně před střelu míč skočil a Čontofalský spolu s Dobrotkou celou situaci vyřešili.

Slavia hrozila hlavně po průnicích Martina Juhara z levé strany. Po půlhodině hry vyrazil gólman Grigar jeho prudký centr před sebe, kde se ke střele prodral Martin Fenin, přes nohy jednoho z obránců ale zamířil mimo branku.

Po přestávce přišla velká šance Slavie v 53. minutě, když Jaromír Zmrhal poslal nadýchaný centr do vápna na nabíhajícího Martina Juhara. Náš levý záložník se po zpracování pokusil přehodit gólmana Grigara, ten ale jeho záměr vystihl a střelu nadvakrát zkrotil.

Juharovy průniky znamenaly nebezpečí pro teplickou branku i nadále. V 60. minutě pouštěl jeho přihrávku Fenin za sebe na Škutku, slovenský útočník ale na balon nedosáhl. Dvě minuty na to po dalším Juharově prudkém centru chyběl k míči krok Milanu Nitrianskému.

V 70. minutě prolomila bezbrankové skóre jako první Slavia. Vysoký centr téměř od rohového praporku se snášel na brankovou čáru, gólman Grigar na míč nedosáhl a Jan Vošahlík na zadní tyči poslal hlavou sešívané do vedení. Tři minuty poté to po podobné situaci mohlo být 2:0, centr Jardy Zmrhala z levé strany se ale odrazil jen od břevna.

O dva body ale Slavia přišla minutu před koncem řádné hrací doby. Po závaru před naší brankou se míč odrazil k Martinu Juharovi, který chtěl místo odkopu zvolit konstruktivnější řešení rozehrávky. O míč ho ale připravil Vondrášek, který střelou o tyč se štěstím překonal Čontofalského. Zápas tak skončil 1:1 a fanoušci Slavie mohli být po závěrečném hvizdu hodně zklamaní.