0:3
(0:2)
10. kolo, 6. 12. 2020, Generali Česká Pojišťovna Arena
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha
Sešívaní prodloužili sérii neporazitelnosti proti Spartě a v 297. derby zvítězili díky gólům Abdallaha Simy a Ondřeje Lingra 3:0. Chycenou penaltou se zaskvěl Ondřej Kolář.

Pro 297. derby pražských „S“ vybral Jindřich Trpišovský sestavu se dvěma změnami oproti postupovému utkání v Evropské lize s Beerševou. Na lavici náhradníků zůstali Nicolae Stanciu a Oscar Dorley, kteří oba střídali vinou lehčích zranění, jejich místa zaujali Ondřej Lingr a s kapitánskou páskou Jan Bořil.

Lingr, střelec krásného gólu z Nice, mohl důvěru trenérovi splatit už v 7. minutě. Stejně jako ve Francii dostal před vápnem prostor ke střele, jeho tvrdá rána proplachtila kousek vedle pravé tyče Nitovy brány. V 16. minutě mohli zahrozit domácí, nebezpečný centr staršího z dvojice Krejčích ale před dobíhajícím Čelůstkou odvrátil výborně hlavou David Zima. K prvnímu zákroku donutili sešívaní Nitu o minutu později, Tomáš Holeš mířil tvrdě pod břevno a domácí gólman vyškrábl míč na roh.

Do tradičně bojovného derby mohla výrazně promluvit situace z 29. minuty. Ondřej Kúdela se špatně domluvil s Ondřejem Kolářem při vypořádání se s vysokým centrem, z čehož vyplynul faul druhého jmenovaného na Krejčího st. a penalta pro domácí. K exekuci se postavil Juliš, tvrdou ranou zacílil doprostřed branky, Ondřej Kolář ale své pochybení z předchozí situace odčinil a míč nohou vyrazil!

Po tomto momentu sešívaní převzali otěže a odměna přišla téměř okamžitě. Na roh Petra Ševčíka z 32. minuty si vyskočila nejvýše hvězda posledních týdnů Abdallah Sima. Přesnou hlavičkou k pravé tyči nedal Nitovi šanci a poslal sešívané do vedení – 1:0 pro Slavii!

To však od mladého Senegalce nebylo v první půli vše. Ve 40. minutě si Sima krásným prvním dotykem na hranici vápna zpracoval křižný centr Jana Bořila, míč si připravil ideálně ke střele a po zemi zamířil přesně ke vzdálenější tyči – 2:0!

Po přestávce se sešívaní vrátili na trávník ve stejném stylu, dál měli převahu a byli produktivní. V 53. minutě nepřesné přihrávky Dočkala a podklouznutí Trávníka využil Ondřej Lingr, namířil si to k vápnu a míč poslal pravačkou nechytatelně k levé tyči – 3:0!

Zlomení domácí se ve druhé půli k ničemu nedostali. Slávistické vedení mohl zvýšit výborně hrající Lingr, po centru ze strany ho ale v bezprostřední blízkosti vychytal Nita.

Sešívaní si výsledek 297. derby zkušeně pohlídali a dokráčeli k jasnému vítězství 3:0. Navázali tak na svoji impozantní sérii proti rivalovi, se kterým neprohráli už dvanáct utkání v řadě.