​Remíza v Teplicích, gól dal Oscar | SK Slavia Praha

1:1
(0:1)
20. kolo, 21. 2. 2021, Na Stínadlech
FK Teplice - SK Slavia Praha
Sešívaní v rámci 20. kola FORTUNA:LIGY ve výrazně obměněné sestavě remizovali v Teplicích 1:1. Na trefu Oscara z konce prvního poločasu zareagoval po pauze domácí Mareš.

Oproti čtvrtečnímu bezbrankovému souboji s Leicesterem v rámci vyřazovací fáze Evropské ligy udělal Jindřich Trpišovský sedm změn, čtyři žluté karty nepustily do utkání Abdallaha Simu. Simon Deli nastoupil k jubilejnímu 100. utkání v červenobílém dresu.

Slávisté neprohráli s Teplicemi uplynulých dvanáct ligových zápasů (9-3-0) a v předešlých osmi vzájemných střetnutích zvítězili. Do první šance se v nedělním odpoledni dostali domácí, Mareš v 7. minutě rozběhl přihrávkou Moulise, který hledal centrem na zadní tyči Patrika Žitného, ten na míč ve skluzu nedosáhl.

Úvod střetnutí nabídl na těžkém terénu fyzickou hru plnou soubojů, žluté karty v rychlém sledu inkasovali Heidenreich a Alexander Bah. Dánský obránce v 18. minutě nebezpečně pálil, mladý brankář Čtvrtečka konečky rukavic míč vyrazil.

22letého gólmana chytajícího teprve třetí ligové utkání v kariéře vylekal ve 25. minutě i Lukáš Masopust, jeho centr ani následný závar branku nepřinesly. Michalu Beranovi chybělo k zakončení pár centimetrů. Deset minut před koncem první půle si Čtvrtečka zahrál na německého reprezentanta Manuela Neuera a dalekým vyběhnutím a následnou hlavičkou zastavil rodící se akci Slavie.

Sešívaní měli územní převahu, balon drželi na svých kopačkách 71% času, nejhorší ligová obrana, která v dosavadním průběhu sezony inkasovala 40 branek, ale odolávala. Ve velké příležitosti pálil z úhlu ve 42. minutě pronikající Ondřej Lingr, Čtvrtečka špičkou pravé kopačky balon vyrazil. Dorážka Ibrahima Traorého skončila na břevně a následně Alexander Bah zahrál rukou.

O minutu později už se slávisté radovali. Oscar po obloučku Ibrahima Traorého nejprve promáchl, jeho pohyb ale překvapil teplického gólmana a on střelou do prázdné branky otevřel skóre - 0:1. Pro liberijského univerzála šlo o první ligovou branku v sešívaném dresu.

Stejným výsledkem první poločas skončil. Do druhé půle nahradil Alexandera Baha Peter Olayinka. Po centru kapitána Jana Bořila se ve 48. minutě procpal do zakončení Oscar, Čtvrtečka mu ale druhou gólovou radost nedopřál a balon vyboxoval na roh. Jistě si počínal i proti skákavé střele Ondřeje Lingra.

Pro Ondřeje Lingra skončilo utkání o pár minut později, po střetu s Heidenreichem musel otřesený opustit hřiště na nosítkách. Jeho místo zaujal Jan Kuchta.

Teplice srovnaly v 64. minutě, akci Fortelného zakončil střelou na bližší tyč nejlepší střelec domácího týmu Mareš – 1:1. Jindřich Trpišovský zareagoval dvojitým střídáním, na hřiště přišli Nicolae Stanciu a Lukáš Provod. V 70. minutě se šikovným zaseknutím uvolnil Oscar, Čtvrtečka byl pozorný. Následná rána Stancia levačkou skončila těsně mimo.

V 80. minutě sestřelil Vondrášek pronikajícího Lukáše Provoda a obdržel žlutou kartu. Nejlepší ligový nahrávač se postavil k exekuci a posadil míč přesně na hlavu Petera Olayinky, Čtvrtečka míč mířící pod břevno dokázal vytěsnit. O pět minut později z podobné situace vyzkoušel Lukáš Provod střelu, nemířil ale přesně.

Rozhodčí Zelinka nastavil pět minut, výraznější příležitost už si ale ani jeden z týmů na náročném terénu nepřipravil. V poslední šanci utkání Oscar nedokázal v 94. minutě usměrnit na branku střelu Nicolae Stancia. Sešívaní remizovali na půdě 14. týmu tabulky 1:1. Další utkání čeká svěřence Jindřicha Trpišovského ve čtvrtek v Leicesteru, ligové střetnutí odehrají v neděli 28. února na Slovácku.