Výhra nad Baníkem, rozhodli Masopust a Stanciu | SK Slavia Praha

Výhra nad Baníkem, rozhodli Masopust a Stanciu

2:1
(2:0)
22. kolo, 7. 3. 2021, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava
Sešívaní ve 22. kole FORTUNA:LIGY porazili na domácím hřišti Baník Ostrava 2:1. Úspěšnými střelci byli proti soupeři, který od 3. minuty hrál o deseti po vyloučení Filla, Lukáš Masopust a Nicolae Stanciu.

Slávisté vstupovali do utkání v roli favorita, doma s Ostravou prohráli jediné z minulých 15 ligových utkání. Předchozích pět vyhráli a dvakrát v řadě výsledkem 4:0. Stoperskou dvojici poprvé od první minuty vytvořili Simon Deli s Tarasem Kačarabou, Ondřej Kolář nastoupil do svého 100. ligového utkání v sešívaném dresu.

Svěřenci Jindřicha Trpišovského začali nedělní duel aktivně, Jan Bořil pár vteřin po úvodním hvizdu vybojoval rohový kop. Kapitána Slavie následně loktem do obličeje udeřil Fillo a zkušený záložník Baníku od hlavního sudího Pechance inkasoval ve 3. minutě červenou kartu.

Sešívaní přesilovou hru využili o pět minut později. Lukáš Masopust napřáhl krásně pravačkou a za jeho zakroucenou ranou na vzdálenější tyč se Laštůvka jen ohlédl - 1:0. Záložník Slavie se gólově prosadil podruhé v ročníku, v úvodním kole přispěl jednou trefou k vysoké výhře v Českých Budějovicích.

Do další vážnější šance se proti jednomu z nejlépe bránících týmů v soutěži dostal Jan Bořil, po Masopustově centru jeho hlavičku vyboxoval Laštůvka na roh. Ve výborné formě hrající kapitán Slavie ve 29. minutě zakončil akci, kterou rozjel odvážnou patičkou proti nabíhajícímu Šašinkovi Ondřej Kolář. Po dlouhém sprintu z dobré palebné pozice ale mířil nad. Stejně si počínal po chvilce i Nicolae Stanciu.

Ve 33. minutě inkasoval osmý tým tabulky v Edenu podruhé. Sudí Pechanec přezkoumal u videa ruku Ndefeho v pokutovém území a z nařízené penalty se nemýlil Nicolae Stanciu - 2:0. Laštůvka skočil na druhou stranu. Rumunský záložník z pokutového kopu rozhodl o výhře nad Baníkem i v prvním vzájemném duelu této sezony a potvrdil svou fazonu. Před týdnem na Slovácku pomohl k obratu dvěma úspěšnými zásahy.

Ve 40. minutě zkoušel štěstí z velkého úhlu Alexander Bah, Laštůvka ukryl míč do rukavic. Tečku za prvním poločasem udělal nejlepší ligový nahrávač Lukáš Provod, který levačkou přestřelil.

Baník se dostal na dostřel pět minut po příchodu z kabin. Na Holzerův rohový kop se protlačil Svozil a míč ve skluzu poslal Stronatim tísněný Taras Kačaraba do vlastní sítě - 2:1. Dvoubrankový náskok mohl domácím vrátit Nicolae Stanciu, jeho dělovku zlikvidoval Laštůvka.

Po hodině hry poslal Jindřich Trpišovský na hřiště čerstvé hráče. Abdallah Sima nahradil autora úvodní trefy Lukáše Masopusta, Tomáš Holeš vystřídal Ondřeje Lingra. Následný rohový kop rozehrál Nicolae Stanciu na kratší vzdálenost a pronikajícího Alexandera Baha zastavili obránci Baníku jen pomocí faulu. Rumunský záložník volil při rozehrávce přímou střelu, Laštůvka byl ale znovu pozorný.

Střídající Tomáš Holeš po přihrávce Lukáše Provoda vybídl ke skórování v 65. minutě Jana Kuchtu, útočník Slavie ale svůj 12. ligový gól v sezoně nepřidal, Laštůvka na brankové čáře pohotově zakročil. V 74. minutě Ondřej Kolář vyběhl daleko od své branky vypomoci Simonovi Delimu a střelu Sora mířící do odkryté branky včas odkopl dobíhající Taras Kačaraba. Pokus Oscara o pár okamžiků později skončil pár centimetrů vedle tyče.

V 80. minutě předvedl výborný obranný zákrok Taras Kačaraba, když hlavičkou uklidil balon na rohový kop. Prudká střela Holzera měla razanci, ale branku vysoko přeletěla.

Tři minuty před koncem mohl sešívané mohl uklidnit po centru Oscara Lukáš Provod, krásnou ránu z první do horní části branky ale Laštůvka vyrazil. V poslední minutě nastavení mohl srovnat Tetour po rychlém autovém vhazování Stronatiho, jeho pokus levačkou však jen prosvištěl kolem levé tyče branky Ondřeje Koláře.

Slávisté uhájili proti srdnatě bojující Ostravě vítězství 2:1. Další utkání čeká svěřence Jindřicha Trpišovského už ve čtvrtek, do Edenu dorazí na první osmifinále Evropské ligy čerství skotští mistři Rangers FC.