Výhra v derby! Trefili se Holeš a Tecl | SK Slavia Praha

2:0
(1:0)
26. kolo, 11. 4. 2021, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Sešívaní v 298. derby porazili na domácím hřišti Spartu 2:0. O zisku důležitých tří bodů rozhodl v Edenu v závěru prvního poločasu Tomáš Holeš, pojistku přidal v 81. minutě střídající Stanislav Tecl.

Svěřenci Jindřicha Trpišovského díky vítězství navýšili svůj náskok před svým pronásledovatelem na rozdíl 17 bodů, nedělní soupeř má dva duely k dobru.

Oba týmy vstupovaly do utkání v dobrém rozmaru. Slavia v minulém utkání v Brně stanovila 37. zápasem v řadě bez porážky nový ligový rekord, ve čtvrtek v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy uhrála na Arsenalu remízu 1:1. Soupeř po únorovém příchodu Pavla Vrby v šesti duelech FORTUNA:LIGY pětkrát zvítězil.

Úvodní výkop ze středového kruhu, který edenští trávníkáři ozdobili slávistickou hvězdou, obstarali hosté. Do první příležitosti se v 5. minutě dostal po Dočkalově rohovém kopu Vitík, hlavičkou v pádu nemířil přesně. O pár vteřin Ondřej Kolář pak výborným zákrokem zlikvidoval šanci Hložka. Opora Slavie zkrotila do svých rukavic i ránu Krejčího ml.

Ve 13. minutě napřáhl k nebezpečné střele pravačkou Nicolae Stanciu, míč těsně minul levou tyč Nitovy branky. Rumunský záložník pak skvělou přihrávkou vyslal do úniku Lukáše Provoda, obrana Sparty situaci ubránila.

Po dvaceti minutách hry Krejčí ml. fauloval kapitána Slavie Jana Bořila a obdržel první žlutou kartu v utkání. Ve 25. minutě Ondřej Kolář dvakrát výrazně podržel své spoluhráče, nejprve vyrazil Dočkalovu střelu zpoza vápna a následně nepustil za svá záda pokus Hancka. Odpovědět mohl Lukáš Masopust, jeho ránu zblokoval jeden z obránců.

Ve 39. minutě Lukáš Provod unikl třem protihráčům, místo střely zvolil přihrávku, na kterou Nicolae Stanciu nereagoval. Nita ukryl balon do rukavic.

Sešívaní si gólový úder schovali na úplný závěr prvního poločasu. Na konci krásné souhry na jeden dotek byl ve 45. minutě Tomáš Holeš. Za kroucenou ranou z hrany velkého vápna hrdiny utkání proti Arsenalu Nita plachtil marně – 1:0. Asistenci si připsal Nicolae Stanciu, stejným výsledkem první půle skončila.

Do druhých 45 minut poslali oba trenéři stejné jedenáctky, které trávník opustily. V 51. minutě vyboxoval Nita centr Lukáše Provoda, z následného rohového kopu rozehraného nakrátko se slávisté k zakončení nedostali. Na druhé straně Plavšić následně pálil vysoko nad Kolářovu branku.

Po hodině hry Jan Kuchta v úniku 2 na 1 zkusil střelu, pokus nejlepšího kanonýra FORTUNA:LIGY dokázal ale zblokovat vracející se obránce. V 66. minutě srazil pronikajícího útočníka Slavie metr před pokutovým územím Vitík, standardní situace k navýšení náskoku nevedla. Velkou šanci přidat druhý gól měl Ondřej Lingr, Nita reflexivně míč vyrazil.

Slávisté pokračovali v tlaku. Stanislav Tecl střílenou přihrávkou hledal své spoluhráče, obránci soupeře jeho úmysl přečetli. V 75. po rohovém kopu Lukáše Provoda nejvýše vyskočil Taras Kačaraba, jeho hlavička prolétla nad břevnem Nitovy branky.

V 81. minutě se sešívaní dočkali druhé trefy. Střídající Stanislav Tecl se v pokutovém území probojoval k míči a nekompromisní ranou nedal Nitovi šanci - 2:0.

Třetí gólovou radost nedopřál slávistům Nita, který si pohlídal střelu Lukáš Masopusta. Výborný výkon potvrdil na druhé straně Ondřej Kolář, který zlikvidoval šanci Karlssona. Další šance utkání nenabídlo, slávisté zvítězili v 298. derby 2:0.

Další utkání čeká svěřence Jindřicha Trpišovského už ve čtvrtek, kdy v odvetě čtvrtfinále Evropské ligy přivítají v Edenu Arsenal. Úvodní zápas skončil 1:1. Na ligové trávníky vyběhnou sešívaní v neděli v Liberci.