Výhra v Liberci! Z penalty rozhodl Kúdela | SK Slavia Praha

Výhra v Liberci! Z penalty rozhodl Kúdela

0:1
(0:0)
27. kolo, 18. 4. 2021, U Nisy
FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha
Sešívaní ve 27. kole FORTUNA:LIGY zvítězili v pozměněné sestavě na půdě Liberce 1:0. O zisku tří bodů rozhodl proměněným pokutovým kopem šest minut před koncem Ondřej Kúdela.

Oproti čtvrtečnímu souboji v Evropské lize s Arsenalem udělal Jindřich Trpišovský v základní sestavě sedm změn. Místo odpočívajícího Jana Bořila vedl sešívané jako kapitán Stanislav Tecl. Severočeši vstupovali do utkání povzbuzeni domácí bilancí, na vlastním stadionu devět ligových utkání v řadě nepoznali hořkost porážky.

Oba kluby umožnily start hráče na hostování, v případě Slavie nastoupil na stoperu Taras Kačaraba, Liberec využil Ondřeje Karafiáta.

Do první šance se na stadionu U Nisy dostali slávisté. Michal Beran individuální akci zakončil ve 3. minutě povedenou ranou levačkou, balon se mu ale do branky strážené Knoblochem zakroutit nepodařilo.

Na obtížném terénu se na další příležitost čekalo do 12. minuty. Střely Sadílka a Peška dokázali sešívaní odvrátit na rohový kop. O chvíli později pádil k liberecké brance Stanislav Tecl, jeden z hrdinů týden starého derby se ale k zakončení nedostal, v poslední chvíli mu balon odkopl Pourzitidis.

Po 20 minutách hry vybídl Michal Beran průnikovou přihrávkou Stanislava Tecla, na konci akce pálil tvrdě Jakub Hromada. Střela letěla mimo, Knobloch situaci kontroloval. Pozornost domácího brankáře o pár vteřin později vyzkoušel aktivní Michal Beran, střelu pravačkou gólman na brankové čáře zkrotil.

Ve 26. minutě rozjel akci Lukáš Masopust, z prvního doteku zkoušel štěstí po přiťuknutí Stanislava Tecla Nicolae Stanciu, Knobloch předvedl výborný zákrok. Dalšímu tlaku Slavie zabránil pomezní sudí, který odmával ofsajd. O sedm minut později se k hlavičce dostal Karafiát, ale balon mezi tři tyče neusměrnil. Podobně si počínal čtyři minuty před koncem prvního poločasu Koscelník.

Slávisté prvních 45 minut častěji drželi balon (55 % ku 45 %), na střely mezi tři tyče zvítězili 2:0, do kabin ale odcházeli za bezbrankového stavu.

První zákrok v utkání si Ondřej Kolář připsal ve 47. minutě, s pokusem Mosquery neměl větší problémy. Autor šesti libereckých gólů v probíhající sezoně si o chvíli později postavil míč k volnému přímému kopu, balon těsně minul bližší šibenici. Ondřej Kolář situaci kontroloval. Kolumbijský záložník zahrozil potřetí v 52. minutě po centru Peška, v záklonu mířil nad.

Následovalo první střídání sešívaných, Júsufa nahradil Jan Kuchta, s 12 góly nejlepší střelec probíhajícího ročníku FORTUNA:LIGY. Po hodině hry poslal Jindřich Trpišovský na hřiště Lukáše Provoda, Petra Ševčíka a Ibrahima Traorého.

V 63. minutě našel Oscar po dlouhém centru Ondřeje Kúdely přihrávkou z první na bližší tyči Jana Kuchtu, balon ale útočníkovi Slavie poskočil a nedokázal jej přesně trefit. O tři minuty později Stanislav Tecl v úniku nebezpečně pálil, Knobloch jeho střelu vyrazil. Vzrušení ale bylo zbytečné, pomezní sudí mával ofsajd.

20 minut před koncem slávisté svého soupeře zatlačili hluboko do obrany, v největší příležitosti Mara v poslední chvíli vložil nohu do rány Jana Kuchty. Stejný hráč stál na konci krásné kombinace čtyř hráčů na jeden dotek v 78. minutě, tváří v tvář Knoblochovi neuspěl. Druhá nejlepší ligová defenziva odolávala.

Jindřich Trpišovský ve snaze zlomit bezbrankový stav vystřídal útočníky, Stanislava Tecla nahradil Mick van Buren.

Osm minut před koncem zápasu byl v pokutovém území sražen Pourzitidisem Jan Kuchta a hlavní rozhodčí Hrubeš nechal situaci prověřit u videa. Opakované záběry odhalily nedovolené počínání řeckého obránce. Míč si postavil Ondřej Kúdela a nekompromisní ranou do levé šibenice nedal brankáři šanci – 0:1. Stoper sešívaných korunoval skvělý výkon a mohl oslavit svou letošní šestou ligovou trefu.

Jeho gól se ukázal jako vítězný.

Šestý tým tabulky už do konce zápasu ani ve čtyřminutovém nastavení odpovědět nestihl. Slávisté zvítězili U Nisy 1:0, gól neinkasovali už 487 minut a mohou vyhlížet dalšího soupeře. Ve středu přijede do Edenu Zlín.