Rekord v neporazitelnosti po remíze s Bohemians | SK Slavia Praha

Rekord v neporazitelnosti po remíze s Bohemians

0:0
(0:0)
29. kolo, 25. 4. 2021, Stadion Ďolíček
Bohemians 1905 - SK Slavia Praha
Sešívaní sice proti Bohemians gól nevstřelili, bezbranková remíza je však rekordním 41. ligovým utkáním v řadě bez porážky! Slavia tak překonala československý rekord Sparty ze čtyřicátých let.

Slávisté nastoupili do vršovického derby tentokrát se čtyřmi obránci, do sestavy se vrátil uzdravený Simon Deli. Spolu s ním nastoupili v defenzivě také Lukáš Masopust, Ondřej Kúdela a Jan Bořil, který si za Slavii připsal už svůj 200. soutěžní start! Pozice defenzivních štítů zastali Tomáš Holeš s Jakubem Hromadou. Útočnou záložní trojici utvořili Petr Ševčík, Nicolae Stanciu a Oscar Dorley. V útoku začal Stanislav Tecl.

Úvodní minuty patřily jasně domácím, kteří se nahrnuli k vápnu Slavie a napadali její rozehrávku. Z toho vytěžili klokani několik autů v útočné třetině a také rohový kop, ale žádnou vyloženou šanci si vypracovat nedokázali.

Ani další průběh prvního poločasu nepřinesl žádnou větší příležitost. Od úvodních minut se ale hra vyrovnala a postupem času začala mírnou převahu získávat Slavia. Klokani se dostávali spíše do protiútoků.

Největší šancí první poloviny zápasu přinesla standardní situace ve 40. minutě na hranici vápna téměř u kraje hřiště. Z velkého úhlu rozehrál míč krátkou přihrávkou do vápna Petr Ševčík na Nicolae Stancia, který vypálil z první. Branku ale těsně přestřelil.

Druhý poločas začali lépe sešívaní. V prvních pěti minutách se dostal ke střele Oscar a k hlavičce Simon Deli. Ani jeden pokus ale nemířil do brány. V 51. minutě založil protiútok Stanislav Tecl, který poslal skvělou přihrávku do běhu Lukáši Masopustovi. Ten dobře zakončoval, ale jeho pokus vyrazil Bačkovský. Odražený míč získal Ševčík, přihrál na Oscara a ten ještě posouval na Stancia. Tomu se ale nepodařilo zakončit přesně.

Dalších patnáct minut nepřineslo žádnou zajímavou šanci. Až v 67. minutě se po přihrávce Bořila do vápna dostal k nebezpečné střele střídající Mick van Buren. Jeho gólovou ránu ale zblokovala obrana domácích.

V 79. minutě byl faulován ve vápně Ibrahim Traoré. Situaci posuzoval VAR, rozhodčí u videa ale nakonec situaci jako penaltovou neposoudili. O dvě minuty později pronikl do vápna Petr Ševčík a z velkého úhlu přihrával Janu Kuchtovi. Tomu se podařilo skvěle vystřelit z těžké pozice, jeho ránu ale vyrazil brankář Bačkovský!

Sešívaní nedokázali v utkání vstřelit gól a na oslavy titulu si budou muset počkat. Prodloužili ale svou sérii v zápasech bez porážky na 41 utkání a překonali tak rekord Sparty z let 1943-1946. Další zápas odehraje Slavia ve středu 28. dubna proti Olomouci v rámci čtvrtfinále MOL Cupu.