1:1
(1:1)
33. kolo, 23. 5. 2021, Střelnice, Jablonec nad Nisou
FK Jablonec - SK Slavia Praha
Sešívaní s výrazně obměněnou sestavou remizovali v předposledním kole FORTUNA:LIGY na hřišti třetího Jablonce 1:1. Na rychlou trefu Ondřeje Lingra odpověděl Doležal, svěřenci Jindřicha Trpišovského znovu posunuli historicky rekord v neporazitelnosti.

Slávisté dorazili na sever Čech bez několika opor, reprezentanti dostali před blížícím se EURO pro zbytek klubové sezony volno, nejlepšího střelce FORTUNA:LIGY a autora čtrnácti branek Jana Kuchtu vyřadily zdravotní problémy.

Ke svému ligovému debutu nastoupil sedmnáctiletý záložník Daniel Samek, první ligový duel v sešívaném dresu čekal i brankáře Jana Stejskala.

Oba týmy měly před utkáním o motivaci postaráno, svěřenci Jindřicha Trpišovského plánovali natáhnout rekord v neporazitelnosti na 45 utkání, Jablonec stále mohl zaútočit na druhé místo v tabulce, v posledních šesti domácích utkáních navíc dokázal zvítězit.

První šance šlágru 33. kola hned skončila gólem, radovali se slávisté! V 6. minutě Alexander Bah nacentroval, Ondřej Lingr se přes Kubistu prodral k zakončení a lehkou tečí usměrnil balon k levé tyči. Brankář Hanuš se natahoval marně - 0:1. Ondřej Lingr prožil gólovou radost v lize poprvé od 28. února.

Domácí odpověděli o devět minut později, Doležal si pohlídal ofsajdové postavení a mezi nohama vybíhajícího Jana Stejskala vstřelil svůj třináctý gól v sezoně - 1:1. Ve 22. minutě Alexandra Baha v pokutovém území srazil Hanuš a rozhodčí Pechanec nařídil pokutový kop. Situaci dlouhé minuty přezkoumával VAR a následně byla exekuce penalty zrušena.

Po půl hodině hry natáhl k nádherné ráně nártem z volného přímého kopu Alexander Bah, Hanuš konečky prstů míč u své levé tyče zvládl zachytit. Dánského obránce dělily od druhé branky v sešívaném dresu centimetry, poprvé skóroval 2. května při výhře 5:1 na Plzní.

Svůj druhý gól v utkání zkoušel ve 38. minutě přidat Ondřej Lingr, jeho střelu po otočce Hanuš zlikvidoval.

Dvě velké příležitosti v závěru prvního poločasu měli za hustého deště domácí. Doležal, jehož pokus těsně minul pravou tyč Stejskalovy branky, a hlavičkující Pilař, kterému gólovou radost znemožnil obětavým blokem Alexander Bah. Tečku za úvodními 45 minutami udělal Abdallah Sima, senegalský křídelník dostal přihrávku do volného prostoru na hranici pokutového území a okamžitě vypálil. Střelu domácí obránci srazili na rohový kop.

První půli vyhráli sešívaní na střely na branku 4:1 a na držení míče 67 % ku 33 %, do kabin ale oba týmy mířily za remízového stavu. Do druhého poločasu nevyběhl kvůli zdravotním obtížím ve velké formě hrající Alexander Bah, kterého nahradil Ondřej Kúdela.

V 49. minutě David Zima po dlouhém náběhu nacentroval, před zakončujícím Abdallahem Simou míč lehce přizvedl jeden z obránců. Balon nakonec doputoval po další teči nad Hanušovu branku, z následného rohového kopu slávisté zahrozit nedokázali. Ránu Považance z volného přímého kopu ukryl Jan Stejskal do rukavic, úspěšně si brankář Slavie poradil i s hlavičkou Doležala.

V 62. minutě sáhl Jindřich Trpišovský k dvojitému střídání, ke svému druhému ligovému startu v životě nastoupil osmnáctiletý Denis Višinský, který nahradil Michala Berana, a Júsuf se vyměnil s Abdallahem Simou.

Následná čtvrthodina příliš zajímavých okamžiků nenabídla, fotbal se, už opět za jasného slunečního svitu, změnil spíše v urputnou bitvu ve středu pole. V 83. minutě se v obrovské příležitosti objevil střídající Jovovič, Jan Stejskal výborným zákrokem podržel své spoluhráče. Úspěšný byl i proti ráně stejného hráče o pár desítek vteřin později. Nebezpečný pokus Štěpánka pak prosvištěl těsně mimo.

Na konečném výsledku nic nezměnilo ani tříminutové nastavení.

Slávisté v Jablonci uhráli remízu 1:1 a natáhli ligovou neporazitelnost na 45 zápasů v řadě! Zakončit sezonu bez jediné prohry v domácí soutěži zkusí výběr Jindřicha Trpišovského v neděli, kdy se v posledním ligovém kole utká v Edenu s Českými Budějovicemi. Po skončení zápasu pak sešívaní obdrží pohár pro mistra FORTUNA:LIGY v sezoně 2020/21.