První duel play-off Ligy mistrů gól nepřinesl | SK Slavia Praha

První duel play-off Ligy mistrů gól nepřinesl

0:0
(0:0)
Play-off, 22. 9. 2020, Eden Arena
SK Slavia Praha - FC Midtjylland (Dán.)
Sešívaní se v prvním utkání play-off Ligy mistrů neprosadili a do Dánska tak pojedou s výsledkem 0:0,

Sešívaní zahájili v Edenu cestu do základní skupiny Ligy mistrů proti dánskému FC Midtjylland. Na rozdíl od loňského dvojzápasu s Kluží tak Slavia startovala v domácím prostředí, kde se bohužel musela obejít bez podpory sešívaných fanoušků.

Trenér Jindřich Trpišovský nebyl při volbě sestavy limitován žádnými zdravotními potížemi hráčů, pouze počtem míst na soupisce pro Ligu mistrů. Ve stoperské dvojici nastoupil David Zima společně s Davidem Hovorkou. Před nimi ve středu hřiště od úvodních minut operuje trojice ve složení Nicolae Stanciu, Petr Ševčík a Tomáš Holeš, který se v posledním ligovém utkání s Teplicemi blýskl skvělým výkonem. Práci na krajích zálohy zastali Lukáš Masopust s Peterem Olayinkou a na hrotu nastoupil od úvodního hvizdu Stanislav Tecl.

Začátek utkání měl poklidné tempo, poprvé zahrozili v 11. minutě sešívaní, kdy Lukáš Masopust prověřil tvrdou střelou z velkého vápna hostujícího brankáře Hansena. Ve 14. minutě přišla největší šance prvního poločasu, Peter Olayinka se uvolnil a postupoval do vápna, hledal v druhé vlně nabíhajícího Jana Bořila, který tvrdou ránou mířil pouze do rukavic připraveného gólmana hostů.

Ve 29. minutě se ocitli v brejku Dánové, jejich nadějný únik ale na poslední chvíli zastavil přesným skluzem kapitán sešívaných Jan Bořil. Ke konci první půle z přímého kopu z nadějné pozice mířil Nicolae Stanciu mimo tři tyče. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.

V úvodu druhého poločasu zkoušel pozornost brankáře hostí Nico Stanciu, jeho pokus skončil v náručí připraveného Hansena. V 59. minutě poprvé zahrozili hosté, šance to byla obrovská. K centru se po standardní situaci dostal Kaba, jeho hlavičku skvělým zákrokem zlikvidoval Ondřej Kolář. Druhý poločas přinesl ve své druhé části hlavně tuhou bitvu ve středu pole.

V 84. minutě znovu zahrozili hosté. Vladimír Coufal nejprve obranným zákrokem zachránil situaci dva na jednoho. Vzápětí musel opět zasahovat Ondřej Kolář, kdy vyrážel nebezpečnou ránu zblízka hostujícího kapitána Sviatchenka. V závěru utkání měli více ze hry sešívaní, tlak a několik rohových kopů však nedokázali potvrdit brankou.

V posledních vteřinách zápasu se blýskl opět Ondra Kolář, když hbitě vytáhl sražený centr. Do odvety tak půjdou Slávisté po bezbrankové remíze z domácího prostředí. Odvetný duel play-off Ligy mistrů na půdě úřadujícího mistra Dánska je na programu ve středu 30. září od 21:00. Už v sobotu 26. 9. ale čeká sešívané další ligové kolo, od 19:00 přivítají na domácí půdě Slovácko.