Sešívaní končí před branami Ligy mistrů | SK Slavia Praha

4:1
(0:1)
Play-off, 30. 9. 2020, MCH Arena
FC Midtjylland (Dán.) - SK Slavia Praha
Slavia šla v odvetě brzy do vedení zásluhou Petera Olayinky, Midtjylland ale dokázal skóre zápasu otočit.

První duel v Edenu skončil bezbrankovou remízou. Trenér Jindřich Trpišovský udělal oproti domácímu zápasu s dánským soupeřem dvě změny v sestavě. Místo Davida Zimy hrál na stoperu dvougólový střelec ze zápasů se Slováckem Ondřej Kúdela, Stanislava Tecla pak v základní sestavě nahradil další střelec ze sobotního utkání Lukáš Provod. Slávisté tak nastoupili bez klasického hrotového útočníka.

Hned v úvodu utkání se sešívaní díky své aktivitě dostali k rohovému kopu. K praporku se postavil Nico Stanciu, který poslal střílený centr směrem do branky. Brankář domácí jeho pokus vyrazil, míč se však odrazil k Peteru Olayinkovi, který napodruhé nekompromisně zakončil a poslal sešívané do vedení už ve 3. minutě. Po úvodním gólu byli nadále aktivnější sešívaní. Jejich mírnou převahu domácí časem srovnali a k vidění byla taktická bitva podobnou prvnímu utkání.

Ve 23. minutě se po kombinaci Petra Ševčíka s Nicem Stanciem pokoušel o akrobatické zakončení aktivní Peter Olayinka. Jan Bořil se ve 27. minutě objevil v nadějné pozici, místo zakončení ale volil kličku, která k ohrožení branky nevedla. Závěr poločasu přinesl tlak dánského mistra, pokusy domácích ale končily na připravené obraně sešívaných, nebo byly zastaveny zvednutým praporkem asistenta. Do kabin se tak šlo za těsného vedení Slavie.

V 52. minutě hledal Lukáš Provod za obranou domácích nabíhajícího Lukáše Masopusta, který tvrdou ranou z úhlu vyzkoušel pozornost domácího brankáře. V 65. minutě  však srovnali domácí, když po centru Mabila hlavičkou skóroval Kaba.

Po vyrovnání sešívaní vystřídali a pokoušeli se rozhodnout zápas. V 72. minutě našel Lukáš Provod Jana Bořila, jehož centr z nadějné pozice byl sražen na rohový kop. O minutu později zahrozil skvěle hrající Peter Olayinka, po přihrávce střídajícího Petara Musy tvrdě pálil do středu branky.

V 78. minutě přišel rozhodující moment utkání, kdy rozhodčí nařídil pokutový kop pro domácí po ruce Tomáše Holeše. Ondřej Kolář pokutový kop Kaby zlikvidoval. Rozhodčí ale nařídil opakování pokutového kopu, jelikož podle názoru VAR stál Ondřej Kolář v době kopu mimo brankovou čáru. I na druhý pokutový kop si sešívaný brankář sáhl, penalta Scholze ale bohužel skončila v brance.

Po inkasované brance sešívaní otevřeli hru a snažili se vyrovnat skóre. V 89. minutě zvýšil vedení domácích Onyeka. V 90. minutě přidal další branku po brejku Dreyer. Po krutém výsledku 4:1 si tak slávisté na podzim zahrají Evropskou ligu.